Mario Hezonja
1/2
03.03.2016.
u 09:36

Celticsi su prekinuli sjajan niz Blazersa od šest uzastopnih pobjeda u gostima izvanrednom igrom u drugoj i trećoj četvrtini koje su kombinirano dobili sa 61-34

Mladi hrvatski košarkaški reprezentativac, 21-godišnji Mario Hezonja, odigrao je najbolju utakmicu u svojoj dosadašnjoj NBA karijeri postigavši 21 koš (šut za dva 6-10, trica 3-7) uz pet skokova i dvije asistencije u 102-89 pobjedi svog Orlando Magica protiv Chicago Bullsa.

Hezonja je započeo dvoboj u početnoj petorci Magica, te je na terenu proveo čak 37:09 minuta.

Orlando je vodio tijekom čitave utakmice, u samoj završnici i s 22 razlike, a najefikasniji u domaćoj momčadi, koja je sada 11. u Istočnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 27-33, bio je Crnogorac Nikola Vučević s 24 ubačaja, dok je Bullse, koji su četvrtim porazom zaredom pali na diobu devetog mjesta na Istoku s omjerom 30-30 najefikasniji bio Derrick Rose s 16 poena, a sve je ubacio u prvom poluvremenu.

Samo četiri dana nakon prvaka Golden State Warriorsa, plasman u doigravanje u srijedu su i teoretski osigurali i San Antonio Spursi ostvarivši 29. pobjedu u isto toliko ovosezonskih utakmica na domaćem terenu svladavši Detroit Pistonse s 97-81. Za osiguranje 19. uzastopnog nastupa u posezoni i to gotovo mjesec i pol dana prije kraja ligaškog dijela pobrinuli su se Kawhi Leonard s 27 ubačaja i LaMarcus Aldridge s 23 poena i 10 skokova. Kod Pistonsa najučinkovitiji su bili Tobias Harris i Marcus Morris sa po 16 pogodaka. Spursi se s omjerom 51-9 nalaze na drugom mjestu Zapada i čitave lige, bolji su samo Warriorsi s 54-5, dok su Pistonsi osmi na Istoku sa 31-30.

Derbi večeri odigran je u Los Angelesu gdje su domaći Clippersi velikim preokretom stigli do 103-98 pobjede protiv Oklahoma City Thundera i približili im se na samo utakmicu i pol zaostatka u borbi za treće mjesto na Zapadu. Gosti su u prvom poluvremenu izgradili prednost od 22 koša, a šest minuta prije kraja i dalje su imali komfornih 16 razlike (95-79). No, tada su počeli olako gubiti lopte te su domaći dvoboj okončali serijom 24-3 za konačnih 103-98. Četvrti Clippersi sada imaju omjer 40-20, dok je Thunder treći s 42-19.

Vodeća dva sastava skupine Atlantic te ukupno drugi i treći sastav Istoka Toronto Raptorsi i Boston Celticsi nastavili su sa sjajnim igrama na domaćem terenu, Raptorsi su ostvarili 11. uzastopnu domaću pobjedu svladavši Utah Jazz sa 104-94, dok su Celticsi slavili 12. put zaredom u svojoj dvorani 116-93 trijumfom nad Portland Trail Blazersima.

Raptorse su do nove pobjede predvodili Kyle Lowry s 32 i DeMar DeRozan s 31 košem, dok je najbolji kod Jazza bio Gordon Hayward s 26 ubačaja. Toronto je s omjerom 40-19 drugi na Istoku, s dvije utakmice zaostatka za vodećim Cleveland Cavaliersima koji su na 42-17, dok je Utah deveti na Zapadu s 28-32, odnosno s utakmicom i pol zaostatka za Houston Rocketsima koji sa 30-31 drže posljednje, osmo mjesto koje vodi u doigravanje.

Celticsi su prekinuli sjajan niz Blazersa od šest uzastopnih pobjeda u gostima izvanrednom igrom u drugoj i trećoj četvrtini koje su kombinirano dobili s 61-34. Isaiah Thomas ubacio je 30 poena za Celticse, koji su sada na omjeru 37-25, dok je Damian Lillard sa 20 pogodaka bio prvo ime Blazersa, koji s omjerom 33-29 drže sedmo mjesto na Zapadu.

4. Denver              24 37 .393 18
5. Minnesota        19 42 .311 23