Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 18
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ATMOSFERA U METROPOLI

'Ponašaju se kao muhe prije kiše': Zašto su Zagrepčani sve nervozniji, agresivniji i razdražljiviji?

Zagreb: Velike gužve na Dolcu uoči Uskrsa
Neva Zganec/PIXSELL
14.05.2026.
u 12:50

"Mene trenutačno nervira što je došlo lijepi vrijeme, a moram raditi. Tako da sam baš razdražljiva i zbog svake sitnice bi dala otkaz", piše u jednom od komentara,

Čini joj se da su ljudi u metropoli u zadnje vrijeme, kako kaže Zagrepčanka, kao muhe prije kiše. "Iznimno nervozni, zajedljivi, razdražljivi, iznimno niskog praga tolerancije, depresivni, anksiozni, agresivni, intenzivni, ekstremno potrebiti...Je li to stvarno tako ili se samo meni čini", upitala je na Redditu.. Ako je ipak ta nervoza u zadnje vrijeme eskalirala, zanima ju što to ljude čini toliko "ludima" sada, a nije ih baš toliko živciralo prije godinu ili dvije. 

"Mene trenutačno nervira što je došlo lijepi vrijeme, a moram raditi. Tako da sam baš razdražljiva i zbog svake sitnice bi dala otkaz", piše u jednom od komentara, u drugom se dodaje da: "Previše ljudi živi sindrom glavnog lika u Zagrebu".  Jedan od komentatora rekao da je tako jer radimo uglavnom u korporacijama, imamo puno posla, plaće su ok, ali ih poždere inflacija. "Ako nemamo nasljedstva j****o se s kreditom dok određeni ljudi u kešu kupuju stanove po Zagrebu lalalalala", nabrojao je. 

Jednoj Zagrepčanki laknulo je i jer nije jedina koja to primjećuje. "Radim s ljudima već godinama i u zadnje vrijeme me strah za sebe prije svakog klijenta koliko su nepodnošljivi postali. Prije nije bilo tako. Što si uljudniji prema njima to su gori", napisala je. 

Bok, može odvoz? Ovako izgleda situacija na Britancu, prizor nije ugodan
Zagreb: Velike gužve na Dolcu uoči Uskrsa
1/3
Ključne riječi

Komentara 5

Avatar HrvatskiZmaj
HrvatskiZmaj
13:45 14.05.2026.

Zato jer nisu svjesni kolike podjele Možemo radi u glavnom gradu. Možda nisu opredijeljeni za ove ili one, ali grad im je stalno u napetosti, koju izričito i jedino stvaraju Ali baba i 40 razbojnika iz Možemo + 63 povjerenstva i 70 lijevih udruga! Od protivljenja zastavama života, preko "zloduha bubnjara" i performansa mržnje protiv molitve, do ispunjenih Arena na srpskim cajkama, jugoslovenskih zastava, trnjanskih krijesova, brisanja Hrvata iz naziva ulica, do smeća, divljih svinja i štakora po ulicama pa sve do katastrofe pri najmanjoj olujici.... Možda osjećaju da im ostatak Hrvatske sve više prezire grad, koji ne zaslužuje biti glavni grad Hrvatske.

Avatar Denis_Plamenac
Denis_Plamenac
13:32 14.05.2026.

U Zagrebu je popularno je biti novovijeki antifašist, a uvjerljiv antifašist ne može se biti ako nisi odnekud iscijedio nekog fašistu. Kad je fašist tu, tome u čast moraš biti vidno bijesan, iziritiran, prost, svadljiv, depresivan...

ME
MediciKM
08:04 15.05.2026.

Nekada prekrasan grad u koji sam se vratio iz inozemstva, svakim danom sve više i više liči na favele u Brazilu. Tužno i žalosno. Nekada, prekrasan "mali Beč" sada je poligon neradnika koji ga pretvaraju u zadnju selendru. Eto, to me frustrira.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata