Težak poraz Monaca, Subašić primio šest golova

Danijel Subašić
1/5
07.05.2016.
u 23:22

Vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić je najzaslužniji što momčad iz Kneževine nije primila i više golova.

U derbiju 37. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je deklasirao Monaco 6:1 i kolo prije kraja Le Championnata osigurao direktan plasman u Ligu prvaka.

Premda je primio čak šest pogodaka, vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić je najzaslužniji što momčad iz Kneževine nije primila i više golova.

Lyon je već nakon osam minuta vodio 2:0 golovima Rachida Ghezzala (3) i Alexandrea Lacazettea (8), a kada su gosti u 23. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Lacina Traore priči je bio kraj. Do kraja poluvremena Lyon je zabio još dva pogotka, a strijelci su bili Mapou Yanga-Mbiwa (34) i Lacazette (35). Monaco je koncem prvog dijela smanjio golom Ricarda Carvalha (41), no u nastavku susreta Yanga-Mbiwa je u 60. minuti zabio i svoj drugi pogodak, a Lacazette je u 81. minuti svojim trećim golom dotukao momčad iz Kneževine.

Bio je to treći najteži poraz Monaca u klupskoj povijesti nakon 0:6 protiv Bordeauxa (2008) i Nice (1961).

Prvak PSG je rutinski odradio gostovanje na Korzici pobijedivši Gazelec Ajaccio 4:0. Tri gola je zabio Edison Cavani (13, 49, 58), a slavlje Parižana potvrdio je Zlatan Ibrahimović golom u sudačkoj nadoknadi.

Važan dvoboj u borbi za Europu su odigrali Nica i St Etienne, a na koncu je Nica slavila 2:0 i to nakon što su gosti ostali bez dva igrača. Junak susreta bio je Valere Germain postigavši golove u 86. i 89. minuti. Gosti su od 55. minute igrali bez isključenog Malcuita, a u 73. minuti pocrvenio je Tabanou. Ovom pobjedom Nica je preskočila St Etienne i zauzela četvrtu poziciju s dva boda manje od Monaca na trećem mjestu koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Kolo prije kraja prvenstva PSG ima 92 boda, Lyon je drugi sa 65 bodova, tri boda više od Monaca i 17 golova bolju razliku pogodaka.

Na začelju posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Gazelec Ajaccio (37), Reims (36) i otpisani Troyes (17), a uoči posljednjih 90 minuta u opasnosti je i Toulouse (37). U zadnjem kolu Toulouse gostuje kod Angersa, Reims dočekuje Lyon, a Ajaccio odlazi u Lorient.

REZULTATI:

Lyon - Monaco            6:1 (Ghezzal 3, Lacazette 8, 35, 81, Yang-Mbiwa 34, 60 / Carvalho 41)

Bordeaux - Lorient      3:0 (Malcom 12, Diabate 21, 48)

Nantes - Caen             1:2 (Bedoya 78 / Rodelin 5, Delort 45-11m)

Gazelec Ajaccio - PSG 0:4 (Cavani 13, 49, 58, Ibrahimovic 90+2)

Lille - Guingamp         0:0

Montpellier - Rennes  2:0 (Ninga 58, Boudebouz 70)

Nica - St Etienne         2:0 (Germain 86, 89)

Marseille - Reims        1:0 (Batshuayi 56)

Bastia - Angers           1:0 (Cahuzac 43)