Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Sport Svjetsko rukometno prvenstvo u Egiptu

Svjetsko prvenstvo u rukometu 2021.: Raspored i rezultati

Hrvatska će na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu u prvome dijelu zaigrati protiv Japana, Angole i Katara
23. siječnja 2021. u 20:11 37 komentara 49679 prikaza
Hrvatska rukometna reprezentacija
Foto: Luka Stanzl/Pixsell

Pred nama je Svjetsko prvenstvo u rukometu koje se održava u Egiptu, a na njemu nastupa i Hrvatska. Ovo je raspored svih utakmica na SP-u.

North Coast Hotel & Resort Tolip LUKSUZNI KOMPLEKS Pogledajte u kakvom će luksuzu uživati Hrvati, nažalost nije za džep običnih smrtnika

SKUPINA A (Njemačka, Mađarska, Urugvaj, Zelenortski Otoci)
15. siječnja:
18:00 Njemačka - Urugvaj 43:14
20:30 Mađarska - Zelenortski Otoci 34:27

17. siječnja:
18:00 Njemačka - Zelenortski Otoci 10:0 (bez borbe)
20:30 Mađarska - Urugvaj 44:18

19. siječnja: 
18:00 Urugvaj - Zelenortski Otoci 10:0 (bez borbe)
20:30 Mađarska - Njemačka 29:28

SKUPINA B (Španjolska, Tunis, Poljska, Brazil)
15. siječnja:

18:00 Španjolska - Brazil 29:29
20:30 Tunis - Poljska 28:30

17. siječnja:
18:00 Tunis - Brazil 32:32
20:30 Poljska - Španjolska 26:27

19. siječnja:
18:00 Španjolska - Tunis 36:30
20:30 Brazil - Poljska 23:33

SKUPINA C (HRVATSKA, Japan, Angola, Katar)
15. siječnja

15:30 Katar - Angola 30:25
18:00 HRVATSKA - Japan 29:29

17. siječnja
15:30 Katar - Japan 31:29
18:00 HRVATSKA - Angola 28:20

19. siječnja
15:30 Japan - Angola 30:29
18:00 HRVATSKA - Katar 26:24

SKUPINA D (Danska, Argentina, DR Kongo, Bahrein)
15. siječnja:

18:00 Argentina - DR Kongo 28:22
20:30 Danska - Bahrein 34:20

17. siječnja:
18:00 Argentina - Bahrein 24:21
20:30 Danska - DR Kongo 39:19

19. siječnja:
18:00 DR Kongo - Bahrein 27:34
20:30 Danska - Argentina 31:20

SKUPINA E (Francuska, Norveška, Austrija, Švicarska)
14. siječnja

18:00 Austrija - Švicarska 25:28
20:30 Norveška - Francuska 24:28

16. siječnja
18:00 Francuska - Austrija 35:28
20:30 Švicarska - Norveška 25:31

18. siječnja:
18:00 Francuska - Švicarska 25:24
20:30 Norveška - Austrija 38:29

SKUPINA F (Island, Portugal, Maroko, Alžir)
14. siječnja:

18:00 Alžir - Maroko 24:23
20:30 Island - Portugal 23:25

16. siječnja:
18:00 Maroko - Portugal 20:33
20:30 Island - Alžir 39:24

18. siječnja:
18:00 Portugal - Alžir 26:19
20:30 Island - Maroko 31:23

SKUPINA G (Švedska, Egipat, Čile, Sj. Makedonija)
13. siječnja:

18:00 Egipat - Čile 35:29

14. siječnja:
20:30 Švedska - Sj. Makedonija 32:20

16. siječnja:
18:00 Egipat - Sj. Makedonija 38:19
23:30 Švedska - Čile 41:26

18. siječnja:
18:00 Čile - Sj. Makedonija 29:32
20:30 Švedska - Egipat 24:23

SKUPINA H (Slovenija, Rusija, Južna Koreja, Bjelorusija)
14. siječnja

15:30 Rusija - Bjelorusija 32:32
18:00 Slovenija - Južna Koreja 51:29

16. siječnja
15.30 Bjelorusija - Južna Koreja 32:24
18:00 Rusija - Slovenija 31:25

18. siječnja
15:30 Južna Koreja - Rusija 26:30
18:00 Slovenija - Bjelorusija 29:25

IVAN PEŠIĆ Pamtite li ga? Zbog huligana izgubio bubreg, a sada se vraća na velika vrata

DRUGI KRUG

SKUPINA I (A i B)
1. kolo - 21. siječnja:

MAĐARSKA - BRAZIL 29:23

ŠPANJOLSKA - NJEMAČKA 32:28

URUGVAJ - POLJSKA 16:30

2. kolo - 23. siječnja:

NJEMAČKA - BRAZIL 31:24

POLJSKA - MAĐARSKA 26.30

URUGVAJ - ŠPANJOLSKA 23:38

3. kolo - 25. siječnja:

ŠPANJOLSKA - MAĐARSKA

POLJSKA - NJEMAČKA

BRAZIL - URUGVAJ

Skupina II (C i D)
1. kolo - 21. siječnja:

HRVATSKA - BAHREIN 28:18

DANSKA - KATAR 32:23

JAPAN - ARGENTINA 24:28

2. kolo - 23. siječnja:

KATAR - BAHREIN 28:23

ARGENTINA - HRVATSKA  23:19

JAPAN - DANSKA 27:34

3. kolo - 25. siječnja:

DANSKA - HRVATSKA (20:30)

ARGENTINA - KATAR

BAHREIN - JAPAN

Skupina III (E i F)
1. kolo - 20. siječnja:

ŠVICARSKA - ISLAND 20:18

FRANCUSKA - ALŽIR 29:26

PORTUGAL - NORVEŠKA 28:29

2. kolo - 22. siječnja:

ŠVICARSKA - PORTUGAL 29:33

ISLAND - FRANCUSKA 26:28

NORVEŠKA - ALŽIR 36:23

3. kolo - 24. siječnja:

ALŽIR - ŠVICARSKA

ISLAND - NORVEŠKA

PORTUGAL - FRANCUSKA

Skupina IV (G i H)
1. kolo - 20. siječnja:

SJEVERNA MAKEDONIJA - SLOVENIJA 21:31

RUSIJA - EGIPAT 23:28

ŠVEDSKA - BJELORUSIJA 26:26

2. kolo - 22. siječnja:

SJEVERNA MAKEDONIJA - RUSIJA 20:32

EGIPAT - BJELORUSIJA 35:26

SLOVENIJA - ŠVEDSKA 28:28

3. kolo - 24. siječnja:

BJELORUSIJA - SJEVERNA MAKEDONIJA

SLOVENIJA - EGIPAT

RUSIJA - ŠVEDSKA

ČETVRTFINALE (27. siječnja)
1I - 2III (A)
1III - 2I (B)
1II - 2IV (C)
1IV - 2II (D)

POLUFINALE (29. siječnja)

Pobjednik A - Pobjednik B
Pobjednik C - pobjednik D

UTAKMICA ZA 3. MJESTO - 31. siječnja

FINALE - 31. siječnja

Neugodna situacija
Ono što je mladoženja napravio mladoj izazvalo zgražanje: 'Traži papire za razvod!'
a
Jadranom bez daha
Argonauti u sedam dana preveslali 650 kilometara hrvatske obale