Naslovnica Sport Ostali sportovi

Senzacionalni 16-godišnji Hrvat! Osvojio još jedno svjetsko zlato i srušio svjetski rekord!

Koliko je bio dominantan u Budimpešti pokazuje i prednost od 13.10 sekundi ispred srebrnog Australca Thomasa Neilla, odnosno 19.08 sekundi ispred brončanog Rusa Ilje Sibirceva
25. kolovoza 2019. u 20:06 10 komentara 6077 prikaza
Mate Ružić i Franko Grgić
Pogledajte galeriju 1/2

Nakon zlata na 800 metara, 16-godišnji plivač splitskog Jadrana Franko Grgić je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Budimpešti osvojio i naslov  prvaka na 1500 metara, ali sada i uz svjetski rekord - 14:46.09.

Franko Grgić SVAKA ČAST Senzacionalan uspjeh: 16-godišnji Hrvat postao svjetski prvak!

To je za pet i pol sekundi bolji rezultat od dosadašnjeg svjetskog juniorskog rekorda. Zapravo, Grgić bi s vremenom ostvarenim u Budimpešti zauzeo šesto mjesto u finalu ovogodišnjeg seniorskog SP-a održanog prošli mjesec u južnokorejskom Gwangjuu.

Plivanje Grgić: Srušit ću i svjetski rekord, imam još dvije godine za to

Franko je osim toga plivao čak 10.46 sekundi brže od svog dosadašnjeg najboljeg rezultata na 1500 metara koji je ujedno bio i hrvatski nacionalni rekord. Koliko je bio dominantan u Budimpešti pokazuje i prednost od 13.10 sekundi ispred srebrnog Australca Thomasa Neilla, odnosno 19.08 sekundi ispred brončanog Rusa Ilje Sibirceva.