Seligman osvojio srebro u vježbi na konju s hvataljkama

Autori: Drago Hudika, Hina
12.08.2018.
u 16:38

Hrvatski gimnastičar je u finalu u Glasgowu za svoju vježbu dobio 14,866 bodova

Robert Seligman osvojio je srebrnu medalju na Europskom gimnastičarskom prvenstvu u vježbi na konju s hvataljkama. Hrvatski gimnastičar je u finalu u Glasgowu za svoju vježbu dobio je ocjenu 14,866, kao i Slovenac Sašo Bertoncelj. Najbolji je bio Irac Rhys McClenaghan s ocjenom 15.300.

Filip Ude završio je šest s rezultatom 14,000. Obojica su u finale ušli kao četvrti s istim rezultatom 14,766.

1/11

Seligman je u finalu odradio svoju vježbu bez ijedne veće pogreške te je dobio ocjenu 14.866, a bolji od njega bio je samo mladi 19-godišnji Irac Rhys McClenaghan koji je briljirao i sa 15.300 uvjerljivo osvojio zlato.

Uz Seligmana srebro je osvojio i Slovenac Sašo Bertoncelj (34), on je imao identičnu početnu ocjenu te je dobio identičnu ocjenu za izvedbu svoje vježbe kao i Seligman.

Za Seligmana je ovo druga medalja s europskih prvenstava u karijeri, prije 10 godina u Lausannei bio je brončani. Ude u finalu nije odradio vježbu kao i u kvalifikacijama, izbacio je jedan težak element i samim time svoju početnu ocjenu spustio sa 6.1 na 5.5, pa iako nije napravio niti jednu veću pogrešku u izvedbi njegova završna ocjena bila je 14.000 što nije bilo dovoljno za medalju.

Domaći favorit, aktualni svjetski prvak i olimpijski pobjednik na konju s hvataljkama Max Whitlock je loše odradio svoju vježbu u finalu te je sa 14.000 završio kao sedmi.