Mario Mandžukić (1)
1/5
14.09.2013.
u 17:30

Ivan Perišić ušao je za Wolfsburg u igru u 71. minuti, dok je Srđan Lakić sudjelovao zadnjih devet minuta u 3:0 pobjedi Eintrachta u Bremenu

Svoj 34. rođendan Ivica Olić sam je sebi čestitao pogotkom, no ni taj zgoditak nije pomogao njegovu Wolfsburgu na gostovanju u Leverkusenu. Bayer je, naime, slavio 3:1 (1:1), a Olić je u 39. minuti zabio za 1:1. Nakon ubacivanja Rodrigueza s lijeve strane, Olić je na desetak metara od vrata domaćina loptu zahvatio u zraku lijevom nogom i zatresao mrežu, bio je to krasan pogodak našeg izvrsnog napadača! Spomenimo da su pogotke za Leverkusen postigli Sam (24.) i Kiessling (65. i 92.), a naš drugi reprezentativac u Wolfsburgu, Ivan Perišić, ušao je u igru u 71. minuti umjesto Schäfera.

I Mario Mandžukić nastavio je seriju zabijanja golova za Bayern. U domaćem okršaju protiv Hannovera (2:0), Mandžukić je načeo mrežu gostiju u 51. minuti. Krasnu su akciju odigrali Robben i Kroos, koji je povratnom loptom pronašao Mandžukića u srcu 16-erca, a naš je napadač bio siguran realizator i Bayern je slomio otpor gostiju. Drugi je pogodak za Bavarce postigao Ribery (64.). Nakon što se prošle sezone jedva spasio ispadanja, bremenski Werder i dalje proživljava agoniju. U subotu je Bremenom projurio Eintracht iz Frankfurta, pobijedivši 3:0. Dvostruki strijelac za goste bio je Kadlec (14. i 34. minuta), a u 81. minuti zamijenio ga je Srđan Lakić. Treći pogodak Eintrachta bio je autogol Prödla (77.), a naglasimo da je posao gostima bio olakšan u 26. minuti, kad je arbitar Felix Brych (sudio je utakmicu Srbija – Hrvatska!) pokazao crveni karton Werderovu Argentincu Di Santu zbog opasne igre. Teška je sezona pred Werderom, koji plaća danak loše smjene generacije igrača...

Rezultati 5. kola Bundeslige: Hertha – Stuttgart 0:1, Augsburg – Freiburg 2:1, Bayern – Hannover 2:0, Werder Bremen – Eintracht Frankfurt 0:3, Bayer Leverkusen – Wolfsburg 3:1, Mainz – Schalke 0:1.

Redoslijed: Bayern 13 bodova, Borussia Dortmund (-1) i Bayer Leverkusen po 12, Hannover, Mainz i Augsburg po 9, Hertha i Schalke po 7, itd...