Hokej se u Sisku igra već 90 godina, a taj sport uvijek je imao jezgru navijača, igrača i lokalnih fanatika koji su hokej održavali na životu u gradu u kojem se ne bi očekivalo da su zimski sportovi popularni. Igrala je nekad sisačka momčad u bivšoj državi i drugu jugoslavensku hokejašku ligu, ali tek su sada sisački hokej i Hokejaški klub Sisak, zbog svojih uspjeha u Alpskoj ligi, postali nacionalna vijest, prvi put u svojoj povijesti.
Razlog tome zasigurno je i nedavno sagrađena ledena dvorana Zibel u obliku hokejaškog paka, napravljena na mjestu starog klizališta, koja je sezonu leda u Sisku produljila na punih 10 mjeseci. Naime, hokej i klizanje su u Sisku bili "osuđeni" na nekoliko mjeseci leda budući da je klizalište bilo otvorenog tipa. Sagradila ga je Ina na temeljima stare pivovare tako da se i ispod sadašnje dvorane i dalje nalaze podrumi, koji su zaštićeno kulturno dobro, a ondje su nekoć sisački ugostitelji držali led iz rijeke Kupe. Zbog globalnog zatopljenja održavanje takvog leda u uvjetima u kojima je jedan dan temperatura bila -5, a već drugi 20 stupnjeva Celzijevih postalo je prava muka te su gradske vlasti odlučile to prekinuti i produljiti sezonu leda gradnjom ledene dvorane.
Hrvatsku ponovo trese 'ledena groznica'! Hokej se vratio na velika vrata i privukao brojne fanove
Posjet publike koji je iz utakmice u utakmicu sve masovniji, pa na utakmice dolaze i mnogi Zagrepčani, pokazuje kako je dobar hokej u Hrvatskoj, nestao s propašću priče oko Medveščaka, ljubiteljima tog sporta itekako nedostajao
Komentara 1
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ponovo? Trse?