Bryant i Iverson se vratili na parket

import
25.10.2008.
u 10:09

Kobe Bryant se vratio u sastav LA Lakersa nakon ozljede desnog koljena u utorak protiv Bobcatsa (105-94 za Lakerse). No, na parketu je Bryant proveo kratko vrijeme, tek 8 minuta, pa je i njegov učinak znatno skromniji od onog na koji smo navikli. Postigao je 6 koševa. Najbolji strijelac kod Lakersa bio je Andrew Bynum s 23 poena, dok je u Oklahomi isti broj koševa postigao Russell Westbrook.

U akciju se vratio i Allen Iverson. Denverov branič propustio je zadnje dvije utakmice zbnog ozljede desnog gležnja, a u pobjedi svoje momčadi protiv LA Clippersa 106-92 postigao je 7 koševa uz šut 1-8.

Miami je slavio kod San Antonija 96-93, a čovjek odluke u posljednjoj četvrtini bio je Mario Chalmers koji je pogodio tricu sa sirenom. Chalmers je svih 11 koševa, uključujući i tri trice, pogodio u posljednjoj četvrtini. Usto, imao je 10 asistencija i 4 osvojene lopte. Rookie Michael Beasley, drugi izbor ovoljetnog drafta, imao je kod Heata 19 koševa i 9 skokova, dok je kod Spursa prvi strijelac bio je Tony Parker sa 16 koševa.

Dwayne Wade nije igrao za pobjedničku momčad. Nije ozlijeđen, samo je odmarao.

LeBron James ubacio je 26 koševa, uz 6 asistencija i 5 skokova u 29 minuta igre u kojem je njegov Cleveland uvjerljivo pobijedio Washington 107-80. Jamesov novi suigrač Mo Williams dodao je 15 koševa. Kod Wizardsa su Antawn Jamison i Antonio Daniels ubacili po 13 koševa.

Vince Carter s 20 je koševa predvodio New Jersey u pobjedi protiv New Yorka 111-110. Kod Knicksa je Jamal Crawford postigao 30 poena. New York je u zadnjih 6 minuta utakmice napravio seriju 26-6, ali njihov je zaostatk prije toga bio preveliki. Obje momčadi završile su nastupe u predsezone sa po 3 pobjede i 4 poraza.

Spomenimo i 26 koševa Andresa Nocionija u pobjedi Chicaga nad Milwaukee Bucksima 112-94 u produžetku.