ITA, UEFA CL, Atalanta BC vs Dinamo Zagreb
28.07.2020.
u 22:24

Mario Pašalić i Boško Šutalo su za Atalantu igrali prvo poluvrijeme.

U prvom susretu 37. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Parmu sa 2-1 vrativši se na drugo mjesto Serie A.

Domaćin je poveo u 43. minuti golom Dejana Kuluševskog, no Atalanta je u nastavku susreta okrenula rezultat. U 70. minuti je izjednačio Ruslan Malinovski, da bi šest minuta prije kraja Alejandro Gomez zabio za pobjedu momčadi iz Bergama.

Bila je to Atalantina čak 17. utakmica u nizu u prvenstvu bez poraza, dok je Parma upisala sedmi poraz u zadnjih 10 susreta.

Atalanta se ovom pobjedom barem privremeno vratila na drugo mjesto sa 78 bodova, dva više od Intera kojeg večeras očekuje derbi protiv Napolija.

Na prvom mjestu je prvak Juventus sa 83 boda, dok je Parma ostala na devetom mjestu sa 46 bodova.