Iako je grupa Cubismo osvojila sedam Porina, ovogodišnju je dodjelu obilježila Gabi Novak koja je albumom "Pjesma je moj život" osvojila četiri nagrade; za najbolji album, najbolji pop album, za žensku vokalnu izvedbu i duet (s Majom Vučić u pjesmi "Za mene je sreća"). Kruna je to odličnih kritika koje je dobio taj album senzualnih, jazzy prerada pjesama Arsena Dedića koji se s lakoćom nametnuo i mnogo komercijalnijim izdanjima.
Čemu pripisujete uspjeh koji ste postigli svojim posljednjim albumom, posebno ima li se na umu da jazz aranžmani kod nas nisu baš najpopularniji put do ljudi?
- Drago mi je što su se neke smjernice okrenule više prema slušanju nego prema pjesmama "na prvu loptu".
Napisati hit da se on vrti tri-četiri mjeseca i odradi svoje i da je tada cijela priča gotova, to nikada nije bio moj stil.
Zato mi je drago da se velik dio glasača opredijelio za glazbu o kojoj se treba malo više misliti.
Daleko od toga da mislim kako svi razmišljaju o mome CD-u, i uživaju u njemu, ali sam apsolutno iznenađena koliko ga je mladih kupilo. Osim toga, kada me pitate o uspjehu, na njemu se nalaze Arsenove najbolje pjesme za još dva-tri standarda koje smo obradili zahvaljujući Matiji, aranžeru Anti Gelu i producentu Miri Vidoviću.
Vrlo skromno ističete druge, ali vaša je interpretacija ta koja je dala boju svemu ostalome.
- Sve nadahnuće dolazi od ljudi koji su to sjajno radili. Prije tog albuma bila sam u fazi kada sam mislila da sam na kraju karijere, da mi se više neće dati raditi, ali sam došla u dobro društvo glazbenika i to je moralo ispasti dobro.
A što se mene tiče, poznato je da o sebi govorim malo. Biti supruga Arsenu Dediću gotovo je kao zanimanje 24 sata na dan.
Od koga je krenula ideja za album i je li sve to Arsen komentirao svojim tradicionalnim cinizmom. "Ma, Gabi, pusti, što će ti to..."?
- Ideja je potekla od diskografske kuće "Aquarius" nakon što sam s Matijom snimila pjesmu "My Funny Valentine", kojom sam lani dobila Porin.
Arsen je to primio pomalo znatiželjno, nije da i njemu nije bilo drago, ali se, istina, uopće nije htio miješati u to.
Arsen Oremović