Sveci zabili osam komada, Hull bez Jelavića do 2:2 u Londonu

Reuters/PIXSELL
18.10.2014.
u 18:42

Žrtva Southamptona bio je Sunderland, a Arsenal unatoč dominaciji nije uspio još jednom pobijediti.

Englesko prvenstvo ponudilo je nakon Manchester Cityja i Tottenhama još niz sjajnih utakmica od kojih treba izdvojiti kiks Arsenala protiv Hull Cityja (2:2) i ponajviše rapsodiju Southamptona protiv Sunderlanda (8:0).

Topnici su krenuli sjajno protiv Hulla, za koji ovaj put Nikica Jelavić nije zaigrao niti sekunde, poveli u 13. minuti preko Sancheza i potom stali. Već u 18. izjednačio je Diame i Arsenal se nekako raspao. Posjed lopte bio je uvjerljivo na njihovoj strani, kao i brojni pokušaji. Samo, sve je to bilo nekonkretno i osvetilo se već u 46. minuti, kad je zabio Hernandez. Jedva da su nogometaši izašli iz svlačionica kad se zatresla mreža Wengerove momčadi.

Nakon toga krenula je igra na jedan gol, udarci su sijevali sa svih strana, ali igrač utakmice Jakupović (ušao u 43. umjesto Harpera) čuvao je na maestralan način mrežu. I kad se činilo da je sve gotovo, sudac produžuje utakmicu za šest minuta i već u prvoj minuti nadoknade Sanchez solo akcijom "navlači" na sebe četiri igrača, dodaje do Welbecka i on hladnokrvno zabija. Do kraja je imao Arsenal još prilika, ali ostaje 2:2.

Southampton je pak iskoristio sve prilike u utakmici koja jasno pokazuje da je Sunderland glavni favorit za ispadanje iz lige. Od osam pogodaka dva su bila autogolovi (Vergini i Bridcutt), dva je zabio Pelle (18. i 69.), a u strijelce su se još upisali Cork (37.), Tadić (78.), Wanyama (79.) i Mane (86.).