U noći na 6. svibnja 2025., oko 00:25 sati, u predjelu Podvinje u Slavonskom Brodu, 43-godišnji muškarac je pijan narušavao je javni red i mir, vičući i galameći na prolaznicu. Policija je brzo reagirala, a prilikom intervencije kod muškarca su pronašli mačetu i nož, koje su odmah oduzeli.
Situacija je eskalirala kada je muškarac pokušao pobjeći. Policijski službenici spriječili su bijeg, koristeći sredstva prisile jer se osumnjičeni aktivno opirao i pokušavao istrgnuti, stoji u priopćenju PU brodsko-posavske. Naime, 43-godišnjak se pokušao istrgnuti policajcima te se pritom lakše ozlijedio. Nakon uhićenja, odveden je u policijsku postaju, gdje je pregledan od strane Hitne medicinske pomoći. Liječnici su potvrdili da lakše ozlijeđen i sposoban za daljnji postupak i zadržavanje u policiji.
Protiv 43-godišnjaka policija podnosi optužne prijedloge zbog prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira te Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana. Ovaj incident još jednom podsjeća na važnost odgovornog ponašanja u javnosti i poštivanja zakona.