Ukrajinski liječnik dr. Vitalij Saranča nije slučajno izabrao živjeti u Hrvatskoj. Prije devet godina bio je tu na jednom međunarodnom šestomjesečnom projektu i svidjele su mu se prednosti velike raznolikosti na malom geografskom području.
– Imao sam puno prijatelja i opcija po cijelom svijetu, a u Hrvatskoj mi se poklopila dobra klima s blizinom mora i planina. Lako je putovati, ako sam umoran u petak, mogu vikendom za sat vremena piti kavu na riječkom Korzu ili u Istri. Otišao bih čak i na Lastovo. U Ukrajini, da bih iz Kijeva otišao k baki, trebam prijeći 550 kilometara. Kockice su se slagale, u Ukrajini mi se rodio sin pa su ubrzo supruga i on došli u Zagreb kako bismo bili skupa – kaže dr. Saranča, koji odnedavno radi u Domu zdravlja Zagreb Centar, nakon što je prethodno kao doktor opće prakse dvije godine radio u Vrbovcu.
Ni ove godine baki ne mogu odnijeti cvijeće za Dan žena
Liječnik iz Doma zdravlja Zagreb Centar do te mjere nije vjerovao da će doći do rata da je dva dana pred izbijanje sukoba suprugu i sina ispratio u Kijev u posjet obitelji
Još nema komentara
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.