Kada se mogu očekivati rezultati istrage u predmetu "Beroš i ostali", odnosno uskočki epilog afere "Mikroskopi"? Zbog te je istrage izbio do tada nezabilježeni sukob na relaciji DORH – EPPO pa se glavna europska tužiteljica Laura Kövesi dopisom obratila Europskoj komisiji, nakon što su svoj spis o toj aferi ipak dostavili USKOK-u, jer je to, rješavajući sukob, tražio Glavni državni odvjetnik RH Ivan Turudić. Tako su postupili iako su bili "izrazito protiv" Turudićeve odluke. Od iniciranja uskočke akcije proteklo je 40 radnih dana pa nas je zanimalo što je sve dosad učinjeno u tijeku istrage i kad se mogu očekivati rezultati, a to znači hoće li, tko sve, te eventualno zbog čega, biti optužen na temelju istrage te afere.
'VIP' PREDMET
Doznali smo detalje slučaja 'Beroš': Ispitali 55 svjedoka u Austriji, RH i Srbiji, pretražili 16 lokacija i 38 uređaja
Sudeći po tome što je sve učinjeno u 40 radnih dana, očito je za USKOK riječ o "VIP predmetu" na kojem žele pokazati da su bile suvišne kontroverze koje su se povlačile na početku akcije isključivo zbog nepotrebne intervencije EPPO-a koja je uz institucionalne tenzije, isprovocirala i razne konstrukcije za potrebe hrvatske političke scene.
Komentara 11
Nevezano za lopovluk... ako mu je ovo sin trebao je pomoći starom, a ne s rukom u džepu.
NH
Znači, sve je spremno za suđenje srbo-hadezeovskoj lopovskoj bandi?
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Smrtna kazna treba biti za gospodarski kriminal.Tek tada se u Hrvatskoj više nebi kralo.Kina je tu praksu usavršila, a posljedica je snažan gospodarski rast neprekidno u zadnjih 20 godina.