Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 214
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
PLATIT ĆE 180.000 EURA

Zvonimir Boban odabrao trenera Dinama, a svim skepticima poručio: Ja ću stati iza njega!

Šibenik: Zvonimir Boban, novi predsjednik Uprave GNK Dinamo, na utakmici Šibenik - Dinamo
Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL
1/5
VL
Autor
Vecernji.hr
02.05.2025.
u 19:34

"Ja ću stati iza njega", bila je rečenica koju je izrekao Boban i poruka svima u klubu koji misle da Kovačević nije kalibar trenera za Dinamo.

Dinamo je postigao načelan dogovor s Marijem Kovačevićem, aktualnim trenerom Slaven Belupa, koji bi od ljeta trebao preuzeti klupu i povesti momčad u novu sezonu, piše Germanijak. To je odluka Zvonimira Bobana, koji nakon dolaska u klub odlučno kroji novu sportsku politiku, a navodno je otkup Kovačevićevog ugovora vrijedan oko 180 tisuća eura. 

Kovačević je poznat po modernom, napadačkom nogometu s četvoricom otraga, što se savršeno uklapa u Bobanovu viziju budućeg Dinama. "Ja ću stati iza njega", bila je rečenica koju je izrekao Boban i poruka svima u klubu koji misle da Kovačević nije kalibar trenera za Dinamo.

Prije nego novi trener preuzme ekipu, Boban planira temeljito presložiti svlačionicu: zahvaliti se nekim igračima, dovesti nova imena i stvoriti uvjete za miran početak nove ere. Bivši hrvatski kapetan nedavno je stigao u klub. Formalno će krenuti raditi 1. lipnja, no već se prihvatio posla.

Dinamovce u subotu čeka derbi s Hajdukom na Poljudu, a to je susret koji bi uvelike mogao utjecati na to tko će biti prvak Hrvatske. Trenutačno Splićani imaju bod više od najvećih rivala i isto kao i vodeća Rijeka.

Ključne riječi

Komentara 16

Avatar Mlijekoholičar
Mlijekoholičar
20:44 02.05.2025.

Popušit će ekspresno ko Prosinečki cigaretu na poluvremenu

CA
Carabit
00:45 03.05.2025.

Uskoro bi se Boban mogao pitat, a sto je to meni trebalo.

EJ
ejStef
22:11 02.05.2025.

Ova uprava DInama spiskala je 80 mil € da dugoročno uništi DInamo i sada u očaju daju Bobanu odriješene ruke da spasi što se spasiti da. Na ljeto kreće garažna rasprodaja, jer u startu nedostaje 40-50 mil € za pokriti proračun, a pojačanje se ne mogu dovesti jer za njih novaca nema. Treba računati i plaće ili otpremnine igračima tipa Mmaee... Kovačević vjerojatno je dobar trener, no pitanje koliko može napraviti u Europi, tu se Bjelica pokazao bez daljnjeg kao najbolji. Osim toga, postavlja se pitanje igračkog kadra, puno stožernih igrača je staro, oni mlađi koji valjaju morat će se prodati, kako će Dinamo slijedeće sezone, bez obzira na Bobana... I na kraju Hajduk i utakmica sutra, puno će toga odlučiti. Perković sigurno nije strateg koji može iznenaditi Hajduk na Poljudu, koji može nadmudriti Gattusa. Tako da teško da će Dinamo izvući dobar rezultat, bez obzira na zalaganje igrača, a to mu je bitno za prvenstvo.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata