Novi trener Hajduka krenuo pobjedom, bijeli minimalno slavili u Šibeniku

Šibenik i Hajduk sastaju se na Šubićevcu u 17. kolu HNL-a.
22. siječnja 2021. u 19:57 4 komentara 3315 prikaza
Šibenik: HNK Šibenik i HNK Hajduk susreli se u 17. kolu Prve HNL
Pogledajte galeriju 1/7

U utakmici 17. kola Prve HNL Hajduk je u petak pobijedio u gostima sa 1-0 Šibenik.

Duvnjak MARTINOVIĆ PROPUSTIO TRENING Crijevna viroza među kaubojima u Egiptu, evo što su poručili iz reprezentacije

Hajduk je do pobjede došao pogotkom Teklića u 62. minuti, a nije iskoristio penal koji je dosuđen u sudačkoj nadoknadi.

Odmah na početku utakmice, u trećoj minuti domaća momčad je imala opasnu šansu pred vratima Hajduka. Pajić je ubacio pred gol, a Todorović je jedva u zadnji trenutak uspio "očistiti". Šibenčani imaju priliku sedam minuta kasnije,  Čurić je opalio sa 20 metara, ali je lopta prošla pored Hajdukovog gola.

Nakon toga u 13. minuti Gyurcso dobiva loptu na desnu stranu i ubacuje u pet metara za Diamantakosa, koji u kontaktu s Mesom pada, ali sudac Batinić smatra da nije bilo prekršaja za penal iako je Grk tražio kazneni udarac.

U 22. minuti Hajduk ima ozbiljnu priliku, nakon kornera loptu je u peterac dobio Vušković koji ipak promašuje.u
Šest minuta kasnije Caktaš izvodi s 30-ak m slobodan udaraca nakon šo je srušen Diamantakos, ali se lopta odbila od vratnice.

Šibenik je opet u prilici u 38. minuti, iz kontre. Sahiti je ukrao loptu Gyurcsu, dodaje za Princea koji pokušava pucati s desetak metara, ali je blokirao Vušković. Na kraju poluvremena  Diamantakos ima priliku najprije u 41. minuti, ali pogađa Musu u bloku. Četiri minute kasnije Diamantakos opet tuče, ali Labrović odbija loptu, točno na noge Teklića koji puca iznad gola.

Nakon prvog poluvremena u kojem je Hajduk imao više prilika, drugi dio utakmice opet počinje prilikom domaćina. Prince je izborio korner za Šibenik, Mesa tuče glavom, ali Kalinić brani. Šibenik opet ima ozbiljnu priliku u 54. minuti. Prince je spasio loptu s korner linije i ubacio je u kazneni prostor gdje je Sahiti poluvolejem puca prema Hajdukovom golu, no Kalinić je obranio lijevom rukom.

Tri minute kasnije Hajduk je u prilici, Todorović je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu za  Atanasova, ali je obrana Šibenika očistila u zadnji trenutak.

No Hajduk dolazi u vodstvo u 63. minuti, a strijelac je Teklić. Atanasov je izveo slobodni udarac, a Labrović je odbio. Najbrži na lopti je bio Teklić i s tri-četiri metra loptu je ugurao u gol.

U 70. minuti je Jakoliš, koji upao u igru umjesto Diamantakosa, pobjegao obrani Šibenika i zabio, ali je bio u zaleđu i Batinić je poništio gol.

Gordon Schildenfeld odradio prvi trening sa Šibenikom Nastavlja se HNL Dinamo je 'teži' od 100 mil. eura, imamo petoricu 17-godišnjaka u ligi, a najskuplji igrač vrijedi 16 mil. eura

U 72. minuti Šibenik je opet u prilici, Kvesić je pobjegao Hajdukovoj obrani, našao se sam pred Kalinićem, ali puca pored gola. Osam minuta kasnije Atanasov se probio, puca sa 16 m, ali Labrović brani. U sudačkoj nadoknadi sudac dosuđuje jedanaesterac za Hajduk nakon prekršaja na Umutu, ali je s bijele točke neprecizan bio Caktaš.

Utakmicu je na praznom Šubićevcu sudio Damir Batinić iz Osijeka.

Strijelci: Teklić (63)

ŠIBENIK: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Čurić (69 Rak), Kvesić (Todorski), Pajić , Bilić, Bulat, Sahiti, Ampem (Laća), Jurić.

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Čolina, Jurić, Atanasov, Teklić (83 Umut), Caktaš, Gyurcso (73 Jairo), Diamantakos (66 Jakoliš).

• KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Hajduk je slavio s 1:0 uz neiskorišteni jedanaesterac.
  • 90'
    Hajduk je imao jedanasterac, ali je udarac Caktaša obranio Labrović.
  • 62' Gol
    Gol za Hajduk! Atanasov je izveo slobodnjak s 18 metara, Labrović je to obranio, no lopta je došla do Teklića koji je s desne strane iskosa to ugurao u gol.
  • Hajduk
    Sastav Hajduka: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Čolina, Jurić, Atanasov, Teklić, Caktaš, Gyurcso, Diamantakos.
  • ŠIBENIK
    Za Šibenik će danas igrati: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Čurić, Kvesić, Pajić, Bilić, Bulat, Sahiti, Ampem, Jurić.
17. kolo HNL-a, 18:05, Šubićevac, Šibenik
Šibenik
0
1
Hajduk Teklić 62'
  • KRAJ

• 90'

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 85'

Kod Šibenika ulaze Todorovski, Martin i Laća, izlaze Kvesić, Pajić i Ampem. Kod Hajduka je Nayir u igri umjesto strijelca Teklića.

• 80'

Bulat je tukao, no Kalinić brani. Zatim je na drugoj strani Atanosov pokušao s 17 metara, no Labrović to zaustavlja.

• 75'

Nova promjena u Hajduku. Jairo je ušao umjesto Gyurcsa.

• 74'

Prilika za Šibenik. Kvesić je se ubacio iza obrane Hajduka i isprve tukao na ubačaj Alimija, no bio je neprecizan.

• 70'

Dvije promjene kod Šibenika. Alimi i Rak su ušli, izašli su Čurić i Sahiti.

• 69'

Jakoliš je odmah zabio, no gol je poništen zbog zaleđa. Ispravna odluka suca.

• 66'

Zamjena kod Hajduka, Diamantakos je izašao, Jakoliš je ušao.

• 62'

• 52'

Najboljia prilika do sada! Sahiti je tukao u padu iz voleja sa sedam, osam metara, no Kalinić to brani.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela.

• 45'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade u kojoj je Hajduk mogao povesti. Diamantakos je tukao, a lopta se odbila do Teklića koji je pucao preko gola.

• 43'

Tukao je Gyurcso, obranio Labrović, ali je Batinić pokazao da je gol-aut jer to nije vidio.

• 35'

Još nema golova, Hajduk je bolji, no i Šibenik pokušava.

• 28'

Najbolja prilika do sada! Caktaš je iz slobodnjaka s 30 metara pogodio vratnicu.

• 25'

Žuti i za Teklića.

• 23'

Todorović je dobio žuti karton jer je napravio prekršaj kako bi spriječio kontru domaćina.

• 22'

Vušković je imao dobru priliku nakon kornera, tukao je glavom, ali nije bio precizan.

• 10'

Prošlo je prvih 10 minuta utakmice, igra se otvoreno.

• 1'

Počela je utakmica

• SUDAC

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka.

• Hajduk

• ŠIBENIK

• Tramezzani je uveo neke novine. Todorović na beku igra umjesto Jakoliša, a mjesto u početnom sastavu izborio je mladi Teklić. Treba napomenuti da vratara Josipa Posavca nema ni na klupi. Nekadašnji U-21 reprezentativac bio je prvi vratar, no u klub je preko zime stigao Lovre Kalinić. Za očekivati je bilo da će Posavec biti na klupi, no nema ga tamo i Ljubić je rezerva. Tramezzani očito ne računa na Posavca.