Naslovnica Sport Hokej

San Jose izjednačio protiv Vegasa, Boston u gostima pobijedio Tampa Bay

U drugoj utakmici Boston je poveo s 1-0 u seriji svladavši u gostima Tampa Bay sa 6-2
29. travnja 2018. u 13:26 0 komentara 89 prikaza
Vegas - San Jose
Pogledajte galeriju 1/6

San Jose Sharks su izjednačili na 1-1 u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć u drugoj utakmici drugog kruga doigravanja Zapadne konferencije nakon dva produžetka slavili protiv Vegas Golden Knightsa s 4-3, dok su u Istočnoj konferenciji u prvoj utakmici drugog kruga Boston Bruins poveli protiv Tampa Bay Lightninga.

Hrvatska hokejaška reprezentacija SP hokej Hrvatska razočarala i ispala u niži razred

Sljedeća utakmica između Golden Knightsa i Sharksa igra se u ponedjeljak u San Joseu.

Vegas kojem je ovo prvo doigravanje u prvoj sezoni u NHL-u je vodio s 2-0 nakon početka druge trećine zahvaljujući pogocima Williama Karlssona.

No, tada Brent Burns iskorištava situaciju s igračem više i uspijeva svladati vratara Vegasa Marc-Andréa Fleurya čija je mreža bila netaknuta 144 minute. Golden Knights nakon toga gube tlo pod nogama i Boston zabija još dva gola, a strijelci su Logan Couture i opet Burns.

No Vegas dolazi do izjednačenja u 13. minuti zadnje trećine i utakmica odlazi u produžetak u kojem San Jose dominira, ali ih zaustavlja Fleury s 47 obrane. Jonathan Marchessault je zabio četvrti gol za Vegas, ali je poništen. I konačno pobjedu San Joseu donosi opet Couture svojim drugim pogotkom na utakmici pet minuta nakon početka drugog produžetka.

U drugoj utakmici Boston je poveo s 1-0 u seriji svladavši sa 6-2 u gostima Tampa Bay. Golove za Bruinse zabili su Patrice Bergeron i Rick Nash po dva te Brad Marchand i Jake DeBrusk po jedan. Strijelci za Tampa Bay su bili Dan Girardi i Mikhail Sergechev.

Sljedeća utakmica se igra u ponedjeljak opet u Tampi.

Boston - Toronto NHL Boston u drugom krugu doigravanja, tuga u Torontu Vegas Golden Knights NHL doigravanje Vegas "razbio" San Jose, Pittsburgh nadoknadio zaostatak od dva gola hokej Jesenice tuguju Preminuo legendarni slovenski hokejaški vratar