Petra Martić uvjerljivo do četvrtfinala, suparnici prepustila samo četiri gema

25. rujna 2019. u 11:58 2 komentara 458 prikaza
Petra Martić
Pogledajte galeriju 1/6

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Wuhanu, ona je u susretu 3. kola uvjerljivo svladala Ruskinju Veroniku Kudermetovu sa 6-3, 6-1 za samo 58 minuta igre.

Goran Ivanišević Goran Ivanišević: 'Kakve sam ja sve gluposti radio, trebao bih primiti nagradu za idiota stoljeća'

Petra je pobjedom potvrdila već ranije osigurani novi najbolji plasman, prema sadašnjem stanju stvari na 18. je mjestu u društvu najboljih tenisačica svijeta (Donna Vekić je 21.). To je napredak od četiri mjesta.

1 / 5

Martić je za prvi set bio dovoljan jedan "break" kojega je ostvarila u četvrtoj igri. Kod rezultata 4-2 naša je prva igračica bila suočena s jedinom "break-loptom" suparnice u prvoj dionici susreta, ali tada je Kudermetova pogriješila i propustila priliku za povratak u set.

Već u prvoj igri drugog seta Martić je stigla do "breaka" prednosti nakon što je Kudermetova promašila lagani volej, da bi odmah u sljedećoj igri izvukla 15-40.

Novak Đoković i Goran Ivanišević Novakov trener Ivanišević stao u obranu Đokovića: Ima krivi stav i bilo bi dobro da se promijeni

Na prvu "break-loptu" je uspjela istrčati kratku loptu Ruskinje i poentirati, a na drugu je odservirala servis-winner. Izgleda da je to slomilo duh Kudermetove koja je do kraja dvoboja još dva puta pokleknula na svom početnom udarcu.

Martić će u četvrtfinalu igrati protiv prve igračice svijeta Australke Ashleigh Barty koja je svladala Amerikanku Sofiju Kenin sa 6-3, 7-5.