Ovječkinov 40. gol za 45. pobjedu Washingtona

Aleksandar Ovečkin
Reuters/PIXSELL
27.02.2016.
u 12:39

Prošlogodišnji finalisti, hokejaši Tampa Baya su na gostovanju u New Jerseyju slavili s 4-0 i došli do pete uzastopne pobjede

Hokejaši Washingtona u noći s petka na subotu došli su do svoje 45. pobjede u sezoni, a njihov najbolji igrač Aleks Ovječkin postigao je svoj 40. pogodak u domaćem slavlju 3-2 protiv Minnesote.

Gosti su u posljednju trećinu utakmice ušli s vodstvom 2-1, zahvaljujući pogocima Mikka Koivua i Nina Niederreitera, ali su Capitalsi zahvaljujući pogocima Aleksa Ovječkina i Dmitrija Orlova stigli do nova dva boda, a Minnesota je ostala četiri boda iz Colorada u borbi za posljednje mjesto u doigravanju iz Zapadne konferencije.

Zahvaljujući pogotku Rickarda Rakella u 2. minuti produžetka hokejaši Anaheima svladali su s 2-1 Edmonton i stigli do sedme uzastopne pobjede. Ducksi su poveli preko Ryana Getzlafa u 1. minuti treće trećine, a minutu poslije izjednačio je Jordan Eberle. Najbolji igrač Edmontona bio je vratar Cam Talbot koji je zaustavio 32 od 34 udarca domaćih hokejaša.

Prošlogodišnji finalisti, hokejaši Tampa Baya su na gostovanju u New Jerseyju slavili s 4-0 i došli do pete uzastopne pobjede. Vratar Tampe Ben Bishop po treći put ove sezone sačuvao je svoju mrežu netaknutom, a pogotke za uvjerljivu pobjedu postigli su Alex Killorn, Odrej Palat, Steven Stamkos i Matthew Carle. Kako su i hokejaši Bostona slavili s 4-1 na gostovanju u Carolini, momčad s Floride ostala je izjednačena s Bruinsima na 74 boda, s tri boda zaostatka za vodećim Panthersima u Atlantskoj diviziji.

5. Colorado    32     27      4       169-176     68

6. Minnesota    27     25     10       161-158     64

7. Winnipeg    26     30      4       158-179     56