I 45 godina od pobjede reprezentacije tadašnje Jugoslavije nad Sovjetskim Savezom (82:81) tog se događaja jako dobro sjeća jedan zagrebački novinarski umirovljenik. Dobrodržeći 86-godišnji Jovan Kosijer, tada izvjestitelj Sportskih novosti, na taj finale Svjetskog prvenstva zapravo ima vrlo konkretan podsjetnik. Loptu kojom se odlučivao svjetski prvak.
A kako je ona uopće završila na Srednjacima, u Kosijerovu obiteljskom stanu, ispričao nam je on sam:
JOVAN KOSIJER
Novinarski doajen: 'Još čuvam loptu s kojom je Jugoslavija osvojila zlato'
'Dva Filipinca jurnula su da mi uzmu loptu, a ja sam pretrčao igralište i krenu u susret tadašnjem predsjedniku Fibe Filipincu Gonzalu Puyatu koji je sjedio u društvu prethodnog dugogodišnjeg predsjednika Fibe Williama Jonesa. On je vidio da ja tu loptu tetošim pa mi je uzeo iz ruke, pogledao lijevo i desno i vratio mi u ruke. Oni Filipinci su me prestali proganjati i, eto, ta lopta stoji kod mene već 45 godina. Još uvijek u sebi ima filipinski zrak'
Komentara 20
Da i....?
MI
Nemojte ako ste ljudi sa ovakvim vestima pa izvršićete genocid nad ujkanima. Ma kakvi svetski šampioni to je garant jugokomunistička laž
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Čije je to ime, Jovan?