Šarić ponovno oduševio u novoj Philadelphijinoj pobjedi

Dario Šarić
1/5
27.03.2018.
u 10:32

Šarić je osim 20 koševa (šut iz igre 7/14, trice 3/7) u 28 minuta na terenu upisao i šest skokova i tri asistencije

Philadelphia 76ers Darija Šarića, koji su osigurali nastup u doigravanju ove sezone, prvi put nakon 2012. godine, sinoć su sa 123-104 pobijedili Denver Nuggetse, a hrvatski je reprezentativac pobjedi pridonio s 20 koševa.

Šarić je osim 20 koševa (šut iz igre 7/14, trice 3/7) u 28 minuta na terenu upisao i šest skokova i tri asistencije. Joel Embiid je također zabio 20 koševa uz 13 skokova, a Ben Simmons je dodao 11 asistencija. Najbolji kod Denvera bio je Willa Barton s 25 poena.

Sixersi su nadigrali gostujući Denver s 34-15 u trećoj četvrtini i zahvaljujući ovoj pobjedi korak su bliže tome da u doigravanju ima prednost domaćeg terena.

LA Lakersi Ivice Zupca upisali su još jedan poraz, sa 112-106 su ih svladali domaći Detroit Pistonsi.

Reggie Jackson je bio najbolji strijelac Detroita s 20 koševa, uz pet skokova i tri asistencije. Reggie Bullock je ubacio 16 koševa, Andre Drummond 15 uz 18 skokova za Detroit koji još uvijek ima slabe izglede za osiguravanje završnice.

Julius Randle je predvodio Lakerse s 23 poena i 11 skokova. Kyle Kuzma je dodao 20 koševa i 11 skokova, a Ivica Zubac je odigrao osam minuta i upisao sedam koševa (šut iz igre 2/5), četiri skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Boston Celtics su sa 102-94 bili bolji od Phoenix Sunsa Dragana Bendera

Jayson Tatum je za pobjedu Celticsa, četvrtu zaredom, zabio 23 koša, a Marcus Morris 20. Celticsi sada zaostaju tri utakmice za vodećom momčadi Istoka Toronto Raptorsima.

Josh Jackson je bio najbolji u redovima Phoenixa s 23 poena, Tyler Ulis je ubacio 19 uz osam asistencija. Bender je odigrao 33 minute i zabio je tri koša za koja je potrošio sedam lopti (šut iz igre 1/7, trice 1/3), ali je upisao deset skokova, jednu ukradenu loptu i dva bloka.