Amerikanke pobijedile Nizozemke i obranile naslov

07. srpnja 2019. u 19:13 3 komentara 805 prikaza
Nogometašice SAD-a
Pogledajte galeriju 1/5

U finalu svjetskog prvenstva nogometašica reprezentacija SAD je u Lyonu pobijedila Nizozemsku s 2-0 obranivši naslov osvojen prije četiri godine u Kanadi.

Alex Morgan O ČEMU jE RIJEČ? 'Ovo je objava rata!' Proslava zgrozila Engleze, Hillary Clinton brani Amerikanku

Golove su zabile Megan Rapinoe iz jedanaesterca u 60. minuti, te Rose Lavelle u 66. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

>> Zabija kao Mandžo, a u izboru ljepote pobijedila je našu Antoniju Mišuru

1 / 15
Alex Morgan je na SP-u u Francuskoj zabila pet golova u pobjedi SAD-a protiv Tajlanda (13:0)

Pobjeda Amerikanki, kojima je to rekordni četvrti naslov svjetskih prvakinja, mogla je biti i uvjerljivija, no nizozemska vratarka Sari van Veenendaal je bila sjajna zasluživši epitet igračice utakmice.

Aktualne europske prvakinje su tijekom susreta uputile tek jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Alex Morgan DVOSTRUKI STANDARDI? Ljepotica se požalila: Muškarci se mogu hvatati za m**a, a mi moramo biti pristojne

Reprezentacija SAD je do prvog mjesta stigla sa sedam pobjeda i razlikom pogodaka 26-3. Amerikanke su slavile i prije četiri godine u Kanadi, 1999. pred svojim navijačima, te na prvom SP-u igranom 1991. u Kini.

Njemačke nogometašice imaju dva zlata, a po jednom su svjetsku titulu osvajale Norvežanke i Japanke.

Nogometašice SAD-a | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

U susretu za treće mjesto Švedska je u subotu u Nici pobijedila Englesku s 2-1. Svi golovi pali su u prvih pola sata. Za Švedsku su zabili Kosovare Asllani (11) i Sofia Jakobsson (22), dok je Fran Kirby (31) bila strijelac za Englesku.

Šveđankama je to bilo treća bronca na svjetskim prvenstvima (1991, 2011, 2019), a najbolji plasman ostvarile su 2003., kada su bile srebrne. Reprezentacija Engleske je najbolji rezultat ostvarila na prošlom SP-u, kada je bila treća.

ČEKAJU DIJETE
Rođen u ratnom Sarajevu, odbio nastupati za Hrvatsku, a sada će oženiti zanosnu Riječanku
Croatia osiguranje
Podrška poljoprivrednicima
Kako domaće osiguranje podupire razvoj poljoprivrednika i domaće proizvodnje
  • sokac sa drave:

Zasluzena pobjeda ali penal je bio poklonjen.U usporenom snimku se vidi da je nizozemka htjela loptu izbaciti a amerikanka nije stajla vec je napravila dva brza koraka bacila se na visoko podignutu nogu nizozemke te pala simulirajuci da je dobila ... prikaži još! udarac. Da je amerikanka stajala na mjestu i onda dobila udarac mogli bih govoriti o penalu.Ovako definitivno ne,cudi me da to strucnjaci nisu komentirali objektivno.

• ljutko:

Zasluženi, Amerikanke su klasu ispred svih.

• Jednakost:

Previse politike i propagande. Ljep sport su pretvorile u svoju homoseksualnu propagandu. Najbolja igracica od 6 golova zabila 3 iz jedanaesteraca kojie su drugi napravili za nju.