Dinamo na krilima sjajnog Soudanija razbio Astru 5:1!

Dinamo - Astra
1/9
18.09.2014.
u 21:02

Dinamo je zaslužio svaku pohvalu, a na ruku mu je išlo i to što su im izravni supranici (Salzburg i Celtic) odigrali 2:2

U prvom kolu Europske lige Dinamo je pobijedio rumunjsku Astru 5:1 i s tri boda krenuo u natjecanje. Bila je to sjajna večer hrvatskog prvaka, a posebno El Soudanija koji je postigao hat-trick i asistirao.

Već sami početak utakmice naznačio je da će ovo biti Dinamova večer, nakon dvije minute imali smo tri kornera, a iako se ništa opasnije nije dogodilo, mogla se vidjeti Dinamova odlučnost da napokon upiše domaću pobjedu u europskim skupinama.

Pokazali potencijal

- Dinamo je kvalitetniji od Astre i očekujem pobjedu, iako poštujemo Rumunje. Ali, ova momčad ima potencijala, ja sam deset godina u klubu i mogu reći da nikad nismo imali kvalitetniju momčad od ove. Samo nam treba da se malo posložimo i krenut će nam, a onda je i proljeće moguće, rekao je u najavi utakmice trener Zoran Mamić, a na ovoj utakmici taj se potencijal i vidio. Uz dobru igru stigli su i pogoci, a prvi je pao u 17. minuti. Pinto je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, a Soudani skočio između dvojice stopera i glavom zabio za 1:0. Sedam minuta poslije sličan gol, ali ovoga puta Antolić je ubacio iz kornera, a Soudani opet bio najviši u skoku.

Maksimirske tribine, na kojima je bilo više od deset tisuća gledatelja, u tim su trenucima bile u deliriju, odlično se navijalo, a Soudani ih je u 45. minuti još jednom nagradio za podršku. Nakon odlične akcije i ubacivanja Wilsona pospremio je loptu u mrežu za 3:0.

"Javi se, javi se", orilo se u tim trenucima, a Antolić i Pivarić objašnjavali su Soudaniju da ga publika zove, nakon čega im je Alžirac mahnuo i dobio zaslužene ovacije!

Početkom nastavka Dinamo je malo smanjio gas, kontrolirao je susret, ali nije srljao. I bilo je tako sve do 70. minute kada je Antolić sjajno podvalio loptu za Henriqueza, koji je nekoliko minuta ranije ušao umjesto Čopa, a Čileanac je bez problema zabio za 4:0!

Uspjeli su Rumunji do kraja susreta smanjiti rezultat, a u sudačkoj nadoknadi u strijelce se upisao i mladi Ante Ćorić, talentirani klinac pred kojim je velika karijera. Soudani ga je odlično proigrao, a on lažnjakom izbacio svog čuvara i pogodio suprotni kut.

Remi Salzburga i Celtica

Sudac je odmah označio kraj utakmice, a igrači Dinama dobili se gromoglasni pljesak s tribina. Potpuno zasluženo! Jer, ako netko misli da je Astra neozbiljna momčad, dovoljno je da pogleda da su u doigravanju za Europsku ligu izbacili veliki Lyon.

Dinamo je zaslužio svaku pohvalu, a na ruku mu je išlo i to što su im izravni suparnici (Salzburg i Celtic) odigrali 2:2. S ova tri boda 'modri' su prvi u skupini, a usporedbe radi, već u ovoj utakmici zabili su više pogodaka nego u šest utakmica EL-a u prošloj sezoni.

>>Mamić: Igračima sam rekao da mi je već dosta tog prokletstva u Europi