U BOLNICI ZGROŽENI

Nokautirao portira Zarazne jer mu je rekao da ne može tu parkirati: Djelatnik izgubio svijest, završio na neurokirurgiji

Zagreb: Obilazak obnovljenog prostora Klinike za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević"
Neva Zganec/PIXSELL
05.12.2024.
u 19:28

"Apeliramo na sve koji, osobito u ovo adventsko vrijeme, dolaze u zdravstvene ustanove, dođu u miru i poštivaju svoje i dostojanstvo svih zdravstvenih djelatnika i djelatnika u zdravstvu. Mi ćemo sa svoje strane, kao i uvijek dati sve od sebe, da svi bolesnici dobiju najvišu moguću i potrebnu skrb", izjavila je prof. Alemka Markotić, ravnateljica Infektivne.

Uprava Klinike za infektivne bolesti "dr. Fran Mihaljević" oštro je osudila jutrošnji napad na svog portira, koji je nokautiran kad je pacijentu i pratnji rekao da ne mogu parkirati u krugu bolnice. "Jutros je na ulazu u Kliniku za infektivne bolesti 'Dr. Fran Mihaljević' divljački, grubo fizički napadnut naš djelatnik koji regulira ulazak automobila u Kliniku u jutarnjim satima. S obzirom na rekonstrukciju Klinike, ograničen je ulaz automobilima u Kliniku, osim za djelatnike Klinike, o čemu je javnost informirana na našoj web-stranici.

Nakon upozorenja našeg djelatnika upućenog pratnji jednog bolesnika da se ne može parkirati u krugu Klinike, naš djelatnik je fizički napadnut, zadobio je jak udarac u glavu, izgubio svijest i, nakon inicijalnog pregleda i obrade u našoj Klinici, upućen u nadležnu neurokirurgiju na promatranje.

Zahvaljujemo djelatnicima MUP-a, koji su se u najkraćem roku pojavili u Klinici i proveli postupanje prema nasilniku. Snažno osuđujemo napad na našeg djelatnika i iskreno se nadamo da će se brzo oporaviti i vratiti svojim dužnostima u Klinici, koje godinama savjesno obavlja na svom radnom mjestu. Uprava Klinike i svi djelatnici mu žele brz oporavak.

Također želim istaknuti da će Klinika poduzeti sve korake da se ovaj napad najstrože sankcionira te da će također ubuduće dati potporu svim svojim djelatnicima u zaštiti njihovog rada i dostojanstva, kao i pacijentima koji dolaze u Kliniku. Moramo istaknuti da ovakvo nasilničko postupanje ne može imati nikakvo opravdanje.

Nažalost, sve češći govor mržnje i agresivnost na svim razinama društva, ne samo kod nas nego i u cijelom svijetu, te poticanje na verbalno i fizičko nasilje u društvu i njegovo odobravanje u javnom prostoru i na društvenim mrežama od strane pojedinaca, ali i različitih skupina, ne doprinosi atmosferi normalnog života i mentalnog zdravlja.  

Apeliramo na sve koji, osobito u ovo adventsko vrijeme, dolaze u zdravstvene ustanove, dođu u miru i poštivaju svoje i dostojanstvo svih zdravstvenih djelatnika i djelatnika u zdravstvu. Mi ćemo sa svoje strane, kao i uvijek dati sve od sebe, da svi bolesnici dobiju najvišu moguću i potrebnu skrb", izjavila je prof. Alemka Markotić, ravnateljica Infektivne.

FOTO Luda divovska konstrukcija za zaustavljanje Putinove vojske: Izgradila ju nova vojna velesila, košta 27 milijardi

Zagreb: Obilazak obnovljenog prostora Klinike za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević"
1/18

Komentara 26

DU
Deleted user
19:40 05.12.2024.

Sada mu treba suditi za pokušaj ubojstva, pa neka u zatvoru malo razmišlja o životu.

OT
otrovnijezik
19:36 05.12.2024.

Oduzimanje vozačke, 2 godine zatvora, psihijatrijsko vještaćenje i tek nakon toga ukoliko prođe može ponovo polagati za vozačku.

MA
MadMax1
19:39 05.12.2024.

Prema ovome samo policija treba bit agresivna. Privesti ga kao u dobra stara vremena, saviti bunt novina, umočit ih u vodu, iscjedit i ubit boga u njemu. Poslje toga neće moći ni upravljat vozilom, a kamoli se usudit negdje parkirat.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije