Platforma Servus Zagreb okuplja ljude "koji ne traže izgovore, već nude rješenja, one koji razumiju kako sustavi trebaju funkcionirati i kako ih poboljšati", istaknuto je na konferenciji za novinare nezavisnog kandidata za gradonačelnika Zagreba, Davora Bernardića na kojoj su predstavljeni pojedinci i političke opcije koji, kako je naglašeno, dijele istu viziju - organiziran i funkcionalan grad, usmjeren na dobrobit svih Zagrepčana.
Bernardićevu kandidaturu tako su podržali HSLS, HNS, Socijaldemokrati, ali i Dina Dogan koja je donedavno i sama najavljivala borbu za čelno mjesto metropole. – Protekle četiri godine, mnogo toga se mijenjalo u gradu, nažalost, ne baš na bolje. Kada sam se, sa željom da zajedno gradimo bolji, pravedniji i funkcionalni grad, odlučila kandidirati za gradonačelnicu Zagreba, razgovarala sam s građanima, slušala probleme, ideje i očekivanja i shvatila sam da nam je svima cilj isti, promjene koje će se zaista osjetiti u svakodnevnom životu. Zato sam donijela odluku da neću nastaviti utrku za gradonačelnicu već da ću svoje političko djelovanje usmjeriti na suradnju s onima koji dijeli slične vrijednosti i viziju – rekla je Dogan dodajući kako su se, okupljeni u platformu Servus Zagreb, umjesto podijeljenosti odlučili na zajedništvo.
– Pozivamo sve pojedince, inicijative i organizacije koje žele preporod našeg Zagreba da nam se priključe. Pokažimo zajedno kako se vodi grad, pošteno, pametno i snažno. Zagrepčani konačno imaju za koga glasati. Ova platforma jedina je alternativa trenutnoj gradskoj vlasti – rekao je Bernardić.
O važnosti sposobnog i stručnog vodstva govorio je Davorko Vidović, predstavnik Socijaldemokrata. – Dvoje od mojih petero unučadi pitalo me nekidan što idealni kandidat za zagrebačkog gradonačelnika treba imati – započeo je Vidović. Kazao im je da to mora biti netko tko svojim znanjima, iskustvima i sposobnostima može upravljati velikim sustavom, objasnio je. – Bilo bi dobro da ima stemovska znanja, ali i energiju i strast. I rekao sam im da postoji kandidat koji ima sve to, Davor Bernardić – objasnio je Vidović.
Zbog programa koji nudi grad zelenih politika, Bernardiću se, kako je rekao Mirko Budiša, potpredsjednik stranke, priključio HSLS. A zbog toga što metropoli treba jak centar koji ova platforma može ponuditi, u koaliciju je ušao i HNS, rekao je predsjednik stranke, Krunoslav Lukačić. – Uvijek čovjeka stavljam na prvo mjesto i to bez kompromisa, a to je najbitnije i platformi Sevrus – istaknuo je.
>>FOTO Ovdje živi hrvatska elita: U nestvarnom luksuzu u centru Zagreba uživaju Dalić, Kramarić, Petir...>>
Bernardić nebi bio loš gradonačelnik