RIJEKA - Ivan Štokić, bivši predsjednik Uprave Riječke banke, pritvoren je jučer oko 9.30 sati u riječkome Okružnom zatvoru. Pola sata ranije otpušten je iz riječke bolnice gdje je od petka bio na liječenju zbog puknuća čira na želucu. Policajci su mu odmah nakon izlasku iz bolnice uručili rješenje o pritvoru. Pred zgradu Okružnog zatvora dovezen je u policijskome vozilu.
Pred ulazom u zatvor dočekali su ga brojni novinari. Štokić nije dao nikakvu izjavu, a u zatvor je ušao smiješeći se. On je zajedno s Borislavom Perožićem, bivšim članom Uprave, i Milojkom Tankosićem, bivšim direktorom Direkcije deviznih sredstava, koji su pritvoreni još u petak, osumnjičen za zlouporabu položaja i ovlasti.
Štokića je saslušala istražna sutkinja Sajonara Čulina. Na saslušanje je došao u pratnji trojice odvjetnika. Oni određivanje pritvora Štokiću vide kao pokušaj smirivanja javnosti zbog činjenice da je prvoosumnjičeni Eduard Nodilo pušten da se brani sa slobode. Štokić je svoj potpis na dvama ugovorima s inozemnim financijskim ustanovama zbog kojih je Riječka banka pretrpjela milijunske gubitke objasnio time da je Uprava odluku o potpisivanju donijela jednoglasno. (T. R.)