Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Nakon ostavke Puh Vrdoljak poslao pismo: Interes građana nam je najvažniji

Naše konkretne rezultate za bolji život svakog pojedinca u Hrvatskoj građani će sasvim sigurno prepoznati na svim nadolazećim izborima, napisao je Vrdoljak
05. listopada 2018. u 13:21 26 komentara 1012 prikaza
Ivan Vrdoljak
Foto: Sandra Simunovic/PIXSELL

Sada već bivša potpredsjednica HNS-a i saborska zastupnica Marija Puh dala je ostavku na sve funkcije u HNS-u, a u Saboru će ostati kao nezavisna zastupnica. 

Nino Raspudić Prekvalifikacija za nova vremena

Povodom te po stranku šokantne vijesti pismom članovima oglasio se i sam predsjednik Ivan Vrdoljak, javlja N1, a pismo prenosimo u cijelosti. 

"Drage HNS-ovke i HNS-ovci,

Želim Vas informirati da smo jučer, nažalost, putem medija, doznali da je naša potpredsjednica i saborska zastupnica Marija Puh dala ostavku na sve funkcije u stranci te će u Hrvatskom saboru nastaviti djelovati kao nezavisna zastupnica.

Smatram da se ostavka na takvu važnu funkciju može i mora dati na primjeren način - usmeno na službenim tijelima stranke ili pismeno, poštujući Statut HNS-a i ljude u stranci koji su joj dali povjerenje, te uz prethodnu argumentaciju. Unatoč tome što Marija nije postupila tako, poštujem njenu odluku i u ime cijelog HNS-a želimo joj svu sreću u privatnom i političkom životu.

ivan vrdoljak Ispričao se na Facebooku: 'Izjava je bila neprimjerena'

HNS je stranka koja je mladim ljudima i novim licima oduvijek davala priliku, pa je tako i Marija dobila priliku sav svoj potencijal iskazati i kao saborska zastupnica i kao potpredsjednica stranke i HNS joj je u tome davao svesrdnu podršku. Njezina jučerašnja odluka neće nas obeshrabriti da otvorena srca nastavljamo djelovati na isti način.

Isto tako, želim vas informirati da je jučer održano i predsjedništvo Krapinsko - zagorske organizacije HNS-a te da su naši članovi, dožupan, načelnici i dužnosnici, članovi predsjedništva KZŽ-a, neugodno iznenađeni ovom odlukom, budući da je potpredsjednica uživala njihovu maksimalnu podršku i budući da su i sami dali golemi doprinos da postane saborska zastupnica. No, KZŽ nastavlja i dalje i već jučer je izabran v.d. predsjednika organizacije Robert Šplajt, što samo dokazuje snagu organizacije i njihovo povjerenje u HNS i ovu Vladu da radimo dobar posao, kako za cijelu Hrvatsku tako i za Zagorje.

Pitaju nas ljudi i stranački prijatelji zašto je do takve odluke uopće došlo?

Ivan Vrdoljak Stali u obranu ministrice Divjak HNS: Žao nam je što su kolege u Mostu ljubomorni

Ono što smo mogli doznati putem medija jest da ona smatra da ova Vlada nakon 16 mjeseci nije učinila dovoljno za Zagorje.

Nažalost, toj tvrdnji činjenice ne idu u prilog, pa smo dojma da su ipak u toj odluci prevladali neki drugi, osobni interesi i da se takva konstrukcija koristi samo kao alibi za nastavak djelovanja u nekoj drugoj političkoj opciji.

Naime, kada govorimo o političkoj razini, HNS je stranka svih građana, a Vlada mora podjednako voditi brigu o svim krajevima Hrvatske, neovisno o tome iz koje županije dolaze pojedini njezini dužnosnici ili saborski zastupnici iz parlamentarne većine.

Ivan Vrdoljak Novi program vlade HNS želi glasanjem o programu Vlade dokazati da imaju većinu

Kada pak govorimo o činjenicama na operativnoj razini - samo za klizišta, što je tema za koju se naša bivša potpredsjednica Puh posebno borila, što kroz ministarstva što kroz Hrvatske vode osigurano je oko 50 milijuna kuna. Od energetske obnove do komunalnih i drugih projekata, ulaganja države u Zagorje rastu i za dodatnih nekoliko desetaka milijuna kuna. Nijedna hrvatska Vlada prije nije toliko učinila za rješavanje tog problema.

Ono što je HNS naučio i što naši članovi dobro znaju - interes građana uvijek nam je bio važniji od interesa stranke ili interesa pojedinaca, a u politici kao "umijeću mogućeg" treba prije svega biti uporan i strpljiv i rezultati će doći. Uostalom u Vladi RH participiramo tek nešto više od godine dana.

Marija Puh Sve je izglednije Prelazi li HNS-ovka Marija Puh u Bandićevu stranku?

Pred nama je mnogo izazova, od uvođenja boljeg obrazovanja za našu djecu do aktivnog sudjelovanja u kvalitetnoj poreznoj i mirovinskoj reformi s ciljem ostvarenja većih plaća i sigurnijih mirovina, te niza projekata u sektoru graditeljstva - od energetske obnove vrtića i škola pa sve do obiteljskih kuća, preko subvencioniranih stambenih kredita za mlade do digitalizacije svih postupaka u prostornom uređenju koji će građanima dokumente učiniti dostupnima na jedan klik, umjesto uobičajenog stajanja u redovima pred raznim šalterima.

HNS je liberalna stranka kojoj je napredak cijelog društva i svih građana najvažniji i zato nastavljamo dalje punom parom uz vašu podršku. Naše konkretne rezultate za bolji život svakog pojedinca u Hrvatskoj građani će sasvim sigurno prepoznati na svim nadolazećim izborima", napisao je Vrdoljak u svom pismu.

>> Pogledajte što Ivan Vrdoljak kaže o hrvatskom obrazovanju 

živite punim plućima
Liječnica otkrila za čim ljudi najviše žale prije nego što preminu: 'Nemojte si dopustiti ovo...'
Električni automobili
NOVA ERA
Jeste li spremni za vožnju prema električnoj budućnosti
  • modovisisajteMaraschino:

    vaš najveći interes su državna poduzeća gdje ste uhljebili najviše svojih članova.... a za građane se brinete što vam sve to plaćaju

  • ban:

    vrdan rece...interes gradjana nam je najvazniji... pa to je sasvim normalno, buduci da ga podupire jadnih 1%.

  • Deleted user:

    "Ono što je HNS naučio i što naši članovi dobro znaju - interes građana uvijek nam je bio važniji od interesa stranke ili interesa pojedinaca"... izjavio je ovaj razdjelnik, pogledao se u ogledalo i puknuo u smijeh! To je interesantno ... prikaži još! kak neki ljudi mogu SVJESNO lagati, obmanjivati i gledati druge ljude u oči/kamere... ja ne bi mogao biti političar, jbg!