Nakon nevremena koje je stvorilo velike probleme u Hrvatskoj, u srijedu će doći do stabilizacije. Čeka nas prolazno sunčanije i stabilnije vrijeme uz niže temperature. Magla očekuje kopno, a na tlu će se skupiti i slab mraz, dok će na Jadranu doći do lokalnih olujnih udara bure, javlja DHMZ.
Najniža jutarnja temperatura zraka u unutrašnjosti većinom od -1 do 4 , pa je mjestimice moguć slab mraz pri tlu, na Jadranu od 8 do 13 °C. Najviša dnevna uglavnom od 15 do 20 °C. U središnjoj Hrvatskoj mraza će biti najviše uz djelomično sunčano vrijeme i slab vjetar, dok će se temperatura biti oko 16 °C. Sunčanih razdoblja bit će više na Jadranu i u Gorskoj Hrvatskoj, uz slabu do umjerenu buru, podno Velebita i jaku. Najniža temperatura između 7 i 12 °C, dok će u unutrašnjosti, posebno u gorju biti osjetno niža. Gorsku Hrvatsku čeka 13 °C, a otoke 22 °C.
Dalmaciju čeka sunce uz umjerenu buru, koja će popodne okrenuti na slab do umjeren jugozapadnjak. Jutarnja temperatura između 9 i 14 °C, u unutrašnjosti od 4 do 7 °C. Najviša oko 20 °C. Krajnji jug Hrvatske čekaju podjednake dnevne vrijednosti, a najniža temperatura zraka kretat će se između 12 i 14 °C, u unutrašnjosti malo niža.
Još će četvrtak biti stabilan i sunčan, barem tijekom dana. Već prema večeri očekuje se kiša na sjevernom Jadranu, koja će se kako dan bude išao svom kraju, uz grmljavinu pojaviti i na drugim područjima. Od petka nas čeka promjenjiva naoblaka ,povremeno s kišom i grmljavinom, posebno početkom vikenda. Osobito nestabilna bit će subota uz najčešću kišu i mjestimične pljuskove s grmljavinom. Vjetar u unutrašnjosti slab do umjeren jugozapadni i južni, u petak na udare moguće i jak, uglavnom u gorju. Na Jadranu će puhati umjereno, povremeno i jako jugo i južni vjetar, u subotu vjerojatno i olujni, a prolazno će okretati i na jugozapadnjak. Jutarnja temperatura od petka osjetno viša, a dnevna u blagom padu.
Zagreb: Palo stablo na Maksimirskoj, blokiran promet, vatrogasci na terenu
vrijeme je inače stalna vrijednost, tog i tog datuma mora biti takav vjetar, tolko sunca, tolko kiše... svako odstupanje od toga znači problem. ljudi postali mekušci, žive sve više u umjetnom okolišu, stanovi, uredi, automobili, sve klimatizirano, staviš na plus 22 i to je to, ugodno. izađeš van, minus 3, plus 33, isusebože, smak svijeta, srčani udar, to nije normalno... naše babe su 12 sati kopale na polju, u 4 sloja haljina, rupcima, i zamisli, i njima je bilo vruće. na posao se djedovi vozili vlakom ili češće pješice, po par kilometara, rijetki biciklom. starci već motorima i autima, autobusima, vlakom, tramvajem... klima nije neka konstatna stvar, pojava, već je stalno neka promjena, razdoblja topline, pa hladnoće, ciklusi, po par desetljeća mirnijeg ciklusa, sa nekim pravilnim uzorkom oborina, temperatura, pa dođe desetljeće ili stoljeće kad ni jedna godina nije slična prethodnoj, ili pak generalno toplija ili hladnija...