Gimnazija Nova Gradiška oprostila se dirljivom porukom od svoje učenice Sare Vrbanić (18), koja je preminula od posljedica teške prometne nesreće kod Nove Gradiške. U emotivnoj objavi učenici i djelatnici škole poručili su kako ih je njezin iznenadni odlazak ostavio u nevjerici i boli.
"S neizmjernom tugom u srcu opraštamo se od naše drage Sare Vrbanić, koja nas je iznenada napustila ostavivši za sobom tišinu. Život nas svakodnevno podsjeća na to koliko je nepredvidiv, kratak, težak… Dovoljan je trenutak da se ugasi jedna mladost, budućnost, prijateljstvo, ljubav… Tvoj iznenadni odlazak ostavio je prazninu u srcima onih koji su svakodnevno bili svjedoci tvoje mladosti, u srcima tvojih razrednih i školskih prijatelja, u srcima tvojih nastavnika. Bol koja nas čini neutješnima probat ćemo zamijeniti sjećanjima kad si bila dio nas. Ti si sad dio nekog drugoga svijeta, svijeta anđela, koji će te prigrliti umjesto nas i s kojima ćeš dijeliti svoje snove. Nama je ostalo živjeti s nadom da ćeš nas ponekad s osmijehom pogledati, s nadom da ćemo moći prevladati tugu koju osjećamo. Draga Saro, počivaj u miru Božjemu i nastavi sanjati svoje snove", napisali su iz škole.
Da podsjetimo, Sara, učenica završnog razreda Gimnazije Nova Gradiška, preminula je u bolnici u Slavonskom Brodu nakon prometne nesreće koja se dogodila 6. svibnja u Adžamovcima, na širem području Nove Gradiške. Prema informacijama policije, 37-godišnji vozač pod utjecajem droge nije na vrijeme uočio vozilo ispred sebe pa je, pokušavajući izbjeći sudar, prešao u suprotni trak. Tada je frontalno udario u automobil u kojem su bile Sara i dvije njezine prijateljice. Udarac je bio silovit, a Sara je zadobila teške ozljede glave i unutarnjih organa. Unatoč brzoj intervenciji Hitne pomoći i naporima liječnika, ozljede su bile preteške.
Prijatelji i poznanici od nje se opraštaju i na društvenim mrežama, gdje objavljuju zajedničke fotografije i emotivne poruke. Jedna od prijateljica kazala je kako su zajedno planirale ljeto i odmor nakon mature. "U ponedjeljak smo se trebali smijati na odmoru, a sad joj palimo svijeće. Nevjerojatno je da nečija neodgovornost u sekundi ugasi život koji je tek počeo", rekla je kroz suze za 24sata.
Policijska uprava brodsko-posavska potvrdila je da je protiv 37-godišnjaka podnesena kaznena prijava zbog sumnje u izazivanje prometne nesreće sa smrtnom posljedicom. Zbog prisutnosti opijata u organizmu prijeti mu višegodišnja zatvorska kazna.