MEĐU NAJBOLJIMA JE NA SVIJETU

Senzacija na pomolu! Srebrni olimpijac želi predstavljati Hrvatsku, napustio je Ukrajinu i zatražio državljanstvo

Artistic Gymnastics - Men's Parallel Bars Victory Ceremony
Foto: AMANDA PEROBELLI/REUTERS
1/3
17.01.2025.
u 10:02

"U najgorem slučaju Ilja će biti u svojevrsnoj karanteni, bar što se tiče međunarodnih natjecanja, u trajanju od godine dana", rekao je izbornik seniorske gimnastičke reprezentacije Vladimir Mađarević.

Ukrajinski gimnastičar Ilija Kovtun na Olimpijskim igrama u Parizu osvojio je srebro na ručama, a u višeboju i na parteru je bio četvrti. Aktualni je svjetski prvak u višeboju i prvak Europe na ručama i na preči. Prema pisanju Glasa Slavonije, odlučio je zatražiti hrvatsko državljanstvo. Jedan od najboljih svjetskih gimnastičara već tri godine živi i trenira u Osijeku i sada je spreman nastupati za Hrvatsku.

Uz njega, državljanstvo je zatražila i njegova trenerica Irina Gorbačeva Nadjuk. Hrvatski gimnastički savez brzo je reagirao i pomaže pri procesu. Kovtun, 21-godišnjak, u Hrvatsku je stigao prije tri godine nakon eskalacije rusko-ukrajinskog sukoba. Međutim, ukrajinski  gimnastički savez mogao bi se žaliti na ovu odluku.

GALERIJA Spektakl u Zagrebu, puna Arena bodri Hrvatsku na startu Svjetskog prvenstva
Artistic Gymnastics - Men's Parallel Bars Victory Ceremony
1/7

"U najgorem slučaju Ilja će biti u svojevrsnoj karanteni, bar što se tiče međunarodnih natjecanja, u trajanju od godine dana. Ali ako se i taj najgori slučaj dogodi, bolje da se dogodi sada, u prvoj godini olimpijskog ciklusa, nego poslije", rekao je izbornik seniorske gimnastičke reprezentacije Vladimir Mađarević.

Mađarević je pozvao ukrajinske gimnastičare da dođu u Osijek i da se u vrhunski uređenom Sokol Centru pripremaju za Europsko prvenstvo. Početna ideja bila je da tamo ostanu dva mjeseca, što je većina i napravila. S druge strane, Kovtunu i Gorbačevoj se Osijek svidio dovoljno da požele ostati. Kovtun je u svim natjecanjima u seniorskom i juniorskom uzrastu osvojio čak i 25 medalja.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije