RUSKA LIGA Spartak slavio sa 1:0

Pletikosin Spartak bolji od CSKA

01.11.2008.
u 16:16

U utakmici 27. kola ruskog nogometnog prvenstva moskovski Spartak čija je vrata svih 90 minuta čuvao Stipe Pletikosa upisao je tri boda na gostovanju kod gradskog suparnika, momčadi CSKA...

Pletikosa je kvalitetno odradio susret i u nekoliko navrata pravodobno reagirao. Posebno se istaknuo u 40. minuti kada je obranio udarac Žirkova koji je sam napadao njegova vrata.

Strijelac odluke protiv drugoplasirane momčadi ruskog prvenstva bio je Baženov u 56. minuti.

Nogometaši Zenita su na početku ove sezone ruske Premier lige bili na samom dnu, ali su se vremenom penjali na ljestvici, te su tri kola prije kraja došli do četvrtog mjesta...

U 27. kolu je Zenit u Sankt Peterburgu pobijedio s minimalnih 1-0 Himki, te sada momčad Dicka Advocaata ima 43 boda baš kao i Spartak Moskva, sastav Stipe Pletikose.

Jedini pogodak je postigao Danny već u 16. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac odigrao je utakmicu za Zenit, te je u posljednjoj minuti dobio žuti karton.

Podsjetimo kako Rubin Kazan ima priliku u nedjelju pobjedom kod Saturna osigurati naslov prvaka Rusije.