Vincenzo Iaquinta
Pixsell
24.09.2009.
u 23:12

Odličnu su utakmicu u posljednjem srazu 5. kola Serie A odigrali Genoa i Juventus na stadionu Marassi. Završilo je 2:2, a gostima su moguće poništena dva regularna gola.

Sudac utakmice Saccani pri rezultatu 1-1 najprije je poništio gol Iaquinti glavom zbog zaleđa. Već u sljedećoj akciji, u 74. minuti, Genoin je argentinski veteran Hernan Crespo s prve vratnice sjajno zabio glavom pod gredu Buffonu za vodstvo domaćih nogometaša, da bi potom, opet zbog zaleđa, gostima bio poništen pogodak Chiellinija. U oba navrata situacije su bile na rubu i odluke suca stoga su vrlo dvojbene.

Juventus je na kraju iz totalne dominacije ipak uspio izvući bod. Zabio je David Trezeguet nakon još jednog ubacivanja iz prekida i još jedne rubne situacije zaleđa. Ovaj put sudac nije sudio. TV-snimka je pokazala da je bio u pravu.

Gosti su došli u vodstvo u šestoj minuti. Prizemno ubacivanje Marchisija s lijeve strane lijepo je za naletjelog Iaquintu kroz noge propustio Camoranesi. Talijanski je reprezentativac fino pogodio daljnji kut domaćeg vratara Biave.

Domaći su izjednačili u 31. minuti preko Mesta.

Nakon petog kola prvo je mjesto na ljestvici tako definitivno preuzeo Inter. Isti broj bodova (13) ima i Juventus, dok je Sampdoria trećeplasirana s 12 bodova.