Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 147
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
JAVLJAJU IZ KLUBA

Europski velikan dao milijune za hajdukovca! Očekivanja su velika, kreće lov na trofeje

Split: Zagrijavanje igrača uoči početka utakmice Hajduka i Dinama
Foto: Sime Zelic/PIXSELL
1/3
10.07.2025.
u 21:20

"Nadam se da će braniti naše boje dugi niz godina i uspješno", rekao je Portov direktor Jorge Costa

Portugalski nogometni klub Porto izvijestio je u četvrtak na svojoj internetskoj stranici da je platio Hajduku 4,5 milijuna eura za hrvatskog braniča Dominika Prpića, a da bi mu mogao isplatiti još maksimalno 1 milijun eura, ovisno o ostvarenju ciljeva. Splitski klub će imati i pravo na 10 posto od iznosa za koji Porto u budućnosti proda 21-godišnjeg stopera, ukoliko ga dakako odluči prodati. Porto i Hajduk, koji su prošlu sezonu završili na razočaravajućim trećim mjestima u svojim prvenstvima, izvijestili su ranije tijekom dana o transferu, ali nisu bili objavili detalje sklopljenog posla.

Prpić je s Portom potpisao ugovor na pet sezona, do 30. lipnja 2030. U njegovom ugovoru je odštetna klauzula od 60 milijuna eura, odnosno toliko mora uplatiti neki klub ako ga želi odvesti tijekom trajanja ugovora. Klub sa sjevera Portugala priopćio je da će isplatiti 225.000 eura posrednicima u ovom transferu, a da će Hajduk preuzeti obvezu "za mehanizam solidarnosti trećim stranama". Splitski klub u svom priopćenju nije objavio financijske detalje prelaska igrača, koji je u njegovom dresu upisao 50 nastupa i osvojio hrvatski Kup godine 2023.

FOTO Nikad više... Ovo su zadnje fotografije Luke Modrića kao igrača Reala
Split: Zagrijavanje igrača uoči početka utakmice Hajduka i Dinama
1/15

"Dominiku još jednom zahvaljujemo na svemu što je napravio za Hajduk te mu želimo sve najbolje u nastavku života i karijere", poručio je Hajduk. Prpić je tijekom predstavljanja u Portugalu rekao da se s "velikim klubom kao što je Porto" nada pobjedama i brojnim titulama, te da jedva čeka zaigrati na Stadionu zmaja (Estadio do Dragao).

Portov direktor Jorge Costa izjavio je da je stoper, sa šest nastupa za hrvatsku U-21 reprezentaciju, kvalitetan igrač. "Nadam se da će braniti naše boje dugi niz godina i uspješno", rekao je Costa. Porto je doveo Prpića nakon što je iz kluba otišao 38-godišnji španjolski stoper Ivan Marcano. Obojici je jača noga lijeva.

Nastavak skandala u Sloveniji koji je odjeknuo: Livaja priznao policiji da se tukao sa zaštitarom?!

Komentara 2

Avatar rubinet
rubinet
21:48 10.07.2025.

Bili tići svima su dobri osim Hajduku....Ne shvaćam to....

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata