Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 212
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Kraj sna na otoku

Englezi bi Tri lava bacili lavovima!

'(L-R) England\'s Joe Cole, John Terry and Steven Gerrard react at the end of a 2010 World Cup second round soccer match against Germany at Free State stadium in Bloemfontein June 27, 2010. REUTERS/Da
'DARREN STAPLES'
29.06.2010.
u 13:00
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Nema mlade garde, a Gerrard, Terry, Lampard i Ferdinand za četiri godine bit će prestari za najveće domete

Kad ti igrači okrenu leđa, znaj da si gotov! To je nacija Williama Shakespearea, Bobbyja Moorea, Beatlesa, ali i Waynea Rooneya, Johna Terryja, Stevena Gerrarda i svih drugih engleskih reprezentativaca koji godinama sramote svoju zemlju i navijače. I nisu zaslužili da nose grb s tri lava na majici.

Boljet će mjesecima

Frustracija kada vas sa SP-a otprati mrski neprijatelj boljet će danima, mjesecima. Istina se skriva u spoznaji da Englezi imaju četiri vrhunske klase (Rooney, Gerrard, Lampard, Terry, to je i Ferdinand, ali on se ozlijedio uoči SP-a) i plejadu samo dobrih igrača. I to je istina, koju Englezi ne žele priznati - to je momčad koja nije spremna za vrh svijeta.

Znaju to u FA već godinama, pa su pozvali u pomoć Fabija Capella. I što su dobili? Nikada nisu igrali tako slabo. Pobjeda, poraz i dva remija, protiv jedne velike i tri doista bezvezne reprezentacije - sramotan skor. A zašto?

Capello je morao znati da momčad ne može bez Rooneya. A "bijeli Pele", kako su mu počeli tepati nakon fantastične sezone, jednostavno nije zaliječio ozljedu skočnog zgloba do kraja. Igrao je s mukom, obojica su govorila da je O.K. Bilo je samo K.O. Jer, Rooneya nije bilo.

Griješio je i u sustavu, imao je jednog veznog previše u 4-4-2. Jer je Rooney bio peti vezni, daleko do gola. Nije uspio pronaći svježinu momčadi. Sezona je bila iscrpljujuća, a sva tri vezna - Lampard, Gerrard i Barry - opet nisu bila ni izbliza u formi kao u klubovima. Na kraju, a vjerojatno vitalno - Capellu su igrači okrenuli leđa. Jer, ne bi Terry u pola turnira napravio dramu, napavši Fabija zbog taktike.

Problem je i u tome što svi igrači nisu bili homogeni, a to se Englezima gotovo uvijek događa na velikim turnirima. A talijanski strateg to nije mogao kontrolirati. I zbog toga je od danas u Mourinhovoj sjeni. To su ključevi kraha.

Capellu će biti samo gore

Capello će vjerojatno ostati, ali samo će mu biti još gore. Nema mlade garde, a Gerrard, Lampard, Terry i Ferdinand će za četiri godine biti za muzej.

Navijači su ludi, bijesni, potrošili su ponovo na tisuće i tisuće funti da bi bili uz "Tri lava". I opet ista priča, i to sad već stara 44 godine. Sada bi svoje igrače najradije bacili lavovima. Tada bi sigurno brže trčali, brže mislili...

Ključne riječi

Komentara 12

DU
Deleted user
19:30 29.06.2010.

Kada netko pobijedi Englesku u sred Wembleya onda postoji velika mogucnost da kada slijedeci puta igras sa njima, podcijenis ih. specijalno kada si ih doma dobio sa 2:0. A kada podcijenis engleze, onda si u gadnom skripcu i jos nisii niti svjestan toga. to se desilo nama hrvatima. Ne brini Janezek. To se vama slovencima nece nikad desiti! Vi, naime nikada necete dobiti engleze. A ni nas!

BJ
B. Joseph
13:50 29.06.2010.

Hajde Flak ne seri. Ti isti Englezi su Hrvatskoj zabili 9 u 2, a sad odjednom nemaju pojma? Taj isti Capello ti je prije mjesec dana bio svetac. I tebe plaćaju za ove mudrosti? Svaka čast.

SB
sbb
14:51 29.06.2010.

U stvari, ne, Capello ne ostaje. Jutros u Londonskim novinama vec govore kako je FA odgodio odluku za dva tjedna jer moraju nac neki nacin objasnit raji da ako ga posalju u maminu kantu onda mu moraju isplatit 5 milijunaa funti, i u isto vrijeme se izvuci potpisujuci engleskog zamjenika (spominju se Redknapp, Hodgson, Allardyce) za 10% Capellove place - pa da si sacuvaju izgled.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata