Domoljublje je zadnje utočište svih hulja! Barem tako kaže često citirana misao Samuela Johnsona, prvi put zabilježena prije više od četvrt tisućljeća. No, zašto je onda toliko hulja koji ne podnose svoju domovinu i ne želi imati ništa s domoljubljem, pitanje je sad? Johnson tim usklikom uopće nije imao namjeru iskazati gnušanje prema patriotizmu, dapače, sam sebe je nazivao domoljubom. Bio je umnogome engleski nacionalist, domoljub, tvrdi torijevac, dakle, konzervativac, uvjereni kršćanin. Svakako, nije bio demagog. Njegova čuvena rečenica zapravo je torijevski odgovor političkom suparniku - tadašnjoj Patriot Party, bivšim torijevcima, koji su se na koncu, nakon štu su ispunili svoje ciljeve ponovno utopili u torijevce.
Slučajni se kad je bilo gusto našao vanka dok " sve ne bude gotovo".I sada jedan Kundid ili Anušić podnose njemu neka izvješča i stoje u stavu " pozor". Strašno.