Naslovnica Sport Vaterpolo

Hrvatska pokazala moć protiv Gruzije! U četvrtfinalu čekaju Srbi

Izabranici Ivice Tucka ponovno će biti u akciji u srijedu, kad ih očekuje vaterpolski klasik protiv reprezentacije Srbije koja je s tri pobjede u skupini izborila izravan plasman u četvrtfinale. Utakmica će započeti u 16 sati.
27. lipnja 2022. u 16:35 5 komentara 5404 prikaza
Pula: Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Italiju
Pogledajte galeriju 1/3

Hrvatski vaterpolisti će u srijedu od 16 sati igrati protiv reprezentacije Srbije za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, gdje su u ponedjeljak u osmini finala svladali Gruziju s uvjerljivih 13:7 (3:2, 4:2, 3:0, 3:3)

Denis Harkov je sa četiri pogotka bio najbolji strijelac hrvatske reprezentacije. Tri gola je postigao Jerko Marinić Kragić, dvaput se u strijelce upisao Marko Žuvela, a po jednom Loren Fatović, Ivan Krapić, Luka Bukić i Andrija Bašić. Vratar Toni Popadić je imao pet obrana.

Kod Gruzijaca su po dvaput strijelci bili Boris Vapenski i Dušan Vasić.

Vratar Toni Popadić prvi put je poče i branio cijelu utakmicu na ovom Svjetskom prvenstvu, a za povjerenje Ivice Tucka odužio se s tri obrane u prvoj četvrtini koju je Hrvatska otvorila golom Luke Bukića nakon 36 sekundi igre. Nakon pogotka Vapenskog s igračem više za 1:1, uzvratio je Denis Harkov na drugoj strani kad je Hrvatska imala brojčanu prednost za 2:1. Jedini strijelac za Gruzijce u prvoj četvrtini bio je apenski koji je donio novo izjednačenje (2:2), da bi nakon sjajne obrambene reakcije Marka Žuvele s igračem manje, isti igrač pogodio za 3:2.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija na treningu prije odlaska na svjetsko prvenstvo u Mađarsku | Autor : Igor Soban/PIXSELL Foto: Igor Soban/PIXSELL 18.06.2022., Zagreb, - Trening Hrvatske vaterpolo reprezentacije na vanjskom bazenu Mladost pred odlazak na svjetsko prvenstvo koje se odrzava u Madjarskoj. Photo: Igor Soban/PIXSELL

Hrvatska je od pogotka Baraldija za 3:3 ostavila Gruzijce bez realizacije četiri i pol minute, dok su Marinić Kragić, Harkov i Bašić pogađali suparničku mrežu. Tako je na poluvremenu naša reprezentacija već imala tri pogotka prednosti (7:4).

Iako je u hrvatskom napadu nedostajalo fluidnosti pa su često akcije završavale dalekometnim šutevima u posljednjim sekundama dopuštenog vremena, obrana je djelovala vrlo snažno i kompaktno. Gruzija je u prvom poluvremenu tri od svoja četiri pogotka postigla u situacijama s igračem više (3/5), što je bio jedini obrambeni segment u kojem je moglo biti pomaka na bolje.

I bilo ga je u nastavku utakmice. Kad je i taj izvor golova presušio, Gruzijci su ostali bez realizacije od 15. do 26. minute. Hrvatska je s tri pogotka u trećoj četvrtini otišla na šest golova prednosti (10:4) i riješila pitanje pobjednika.

Istina, Gruzijci su s dva pogotka na početku posljednje četvrtine unijeli dozu neizvjesnosti, da bi Hrvatska ponovno odgovorila nizom od tri gola za najvećih +7 (13:6).

Tokyo: Hrvatski vatepolisti u razigravanju 5. do 8. mjesta igraju protiv Crne Gore FINA TRENIRA STROGOĆU Hrvatskoj rigorozna kazna za sljedeće tri utakmice! Protiv Srba će ovako biti jako teško Pula: Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Italiju NEMA SMISLA Kakve barakude, zašto smo to izmislili? Ovako treba zvati hrvatske vaterpoliste!

Sanna Marin
PROCURIO NOVI VIDEO
Nove neugodnosti za finsku premijerku, snimljena u klubu s muškarcem: 'Dvojici je sjedila u krilu'
Zajedništvo koje spaja
„Zahvaljujući volonterima životinje opet imaju dom“ – rekla je Aleksandra Hampamer, predsjednica udruge Prijatelji životinja
  • KRAJ Kraj
    Gotovo je, Hrvatska je uvjerljivo pobijedila Gruzijce.
  • KRAJ TREĆE ČETVRTINE
    Gruzija nije uspjela zabiti nijedan gol u trećoj četvrtini i sad je prednost šest pogodaka razlike. Moralo bi se dogoditi čudo da se protivnici vrate iz ovih 4:10.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Hrvatska je na odmor otišla s tri gola prednosti, vodi 7:4 i teško je oteti se dojmu da će to biti dovoljno za konačnu pobjedu.
Svjetsko prvenstvo, osmina finala, 15:30, Budimpešta, Mađarska
Hrvatska
13
7
Gruzija
  • KRAJ

• 8'

Ušli smo u posljednju minutu dvoboja i sve je jasno odavno, Hrvatska ide u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Srbije u srijedu od 16 sati.

• 5'

Brza kontra koju je realizirao Fatović i to je 12:6.

• 4'

Nakon što su Gruzijci vezali dva gola zaredom, probudila se Hrvatska i vratila na pet razlike.

• 1'

Gruzijci su uspjeli prvi put na utakmici do lopte i prvog napada.

• 7'

Marinić Kragić je zabio drugi gol i deset hrvatski!

• 3'

Prekršaj na Fatoviću i to je peterac! Izveo ga je Kharkov i to je 9:4.

• 2'

Hrvatska vodi 8:4, ponovno je zabio Kharkov.

• 1'

I treći put je Hrvatska stigla do lopte i prvog napada. Nažalost, nije ga iskoristila.

• POLUVRIJEME

• 16'

Hrvatska vodi 7:4! Kapetan Ivan Krapić je strijelac.

• 15'

Gruzija smanjuje zaostatak. Strijelac je Dušan Vasić.

• 13'

Gol za Hrvatsku! Prvi gol danas zabio je Andrija Bašić na asistenciju Kharkova. Hrvatska vodi 6:3.

• 11'

Hrvatska vodi dva gola razlike! Za 5:3 je po drugi puta danas zabio Konstantin Kharkov.

• 11'

Novo vodstvo Hrvatske! Jerko Marinić Kragić uz pomoć gruzijskog vratara iz daljine zabija za 4:3.

• 10'

Gruzija je izjednačila na 3:3. Ponovno su Gruzijci iskoristili igrača više i Fabio Baraldi je lijepu akciju zaključio pogotkom.

• Završena je prva četvrtina.

• 7'

Treći gol Hrvatske! Nakon lijepe akcije s igračem više za Hrvatsku je zabio Marko Žuvela.

• 5'

Novo izjednačenje. Drugi gol za Gruziju zabio je njihov najbolji strijelac Boris Vapenski.

• 2'

Hrvatska ponovno vodi! Najbolji strijelac Hrvatske na prvenstvu Kharkov zabio je za 2:1.

• 2'

Gruzija je izjednačila. Iskoristila je prvog igrača više na utakmici i preko Vapenskog zabila za 1:1.

• 1'

Gol za Hrvatsku! Luka Bukić je zabio za vodsto 1:0.

• 1'

Utakmica je počela. Hrvatska će imati prvi napad.

• - To je reprezentacija koja ima petoricu internacionalaca, što talijanskih, hrvatskih, srpskih, crnogorskih koji igraju u ozbiljnim klubovima. Morat ćemo dati sto posto svoje energije i napora da tu utakmicu pobijedimo. Vjerujem da smo kvalitetnija ekipa, ali morat ćemo dati sve od sebe - rekao je o nadolazećoj utakmici izbornik reprezentacije Ivica Tucak.

• Hrvatska je u skupini B završila na drugom mjestu s jednakim brojem bodova, ali lošijom gol razlikom od Grčke s kojom je odigrala neriješeno. U preostale dvije utakmice u skupini Hrvatska je pobijedila Njemačku i Japan. Gruzija je završila treća u skupini A iza Mađarske i Crne Gore s jednom pobjedom i dva poraza.