Naslovnica Sport reprezentacija

BiH pomogla Hrvatskoj: Zmajevi svladali Belgiju i poslali vatrene na Euro!

Pomogla nam je BiH koja je svladala Belgiju s 3:2 i tako omogućila našoj reprezentaciji da bude među pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija te izbori nastup na EP-u koji se igra u Sloveniji i Mađarskoj.
17. studenoga 2020. u 20:11 28 komentara 22426 prikaza
Pula: Kvalifikacijska utakmica za U21 Europsko prvenstvo, Hrvatska - Litva
Pogledajte galeriju 1/14

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija plasirala se na Euro 2021. nakon što je u susretu posljednjeg, 10. kola skupine 4 u Puli pobijedila Litvu sa 7-0, a Grčka u Ateni porazila Škotsku sa 1-0. Nakon toga nam je pomogla BiH koja je svladala Belgiju s 3:2 i tako omogućila našoj reprezentaciji da bude među pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija te izbori nastup na EP-u koji se igra u Sloveniji i Mađarskoj.

Split: Trening reprezentacije Portugala uoči utakmice Lige nacija protiv Hrvatske 242 MILIJUNA PRATITELJA Ronaldo cijeli svijet obavijestio da je u Hrvatskoj i trenirao ispod natpisa Vukovar

U odnosu na utakmicu protiv Škotske, u početnom sastavu nije bilo Adriana Šempera, Joška Gvardiola, Borne Sose, Darka Nejašmića, Sandra Kulenovića, Lovre Majera, Davida Čoline i Bartola Franjića.

Međutim, i bez njih mladi vatreni su odigrali sjajno i već nakon prvog poluvremena su osigurali pobjedu. U 13. minuti zabio je Špikić, u 29. minuti Musa je povećao na 2-0, dok je Šverko u 36. pogodio za 3-0.

U nastavku susreta odabranici Igora Bišćana zabili su još četiri gola za uvjerljivih 7-0. U nastavku su zabili Šutalo (57), Musa (67), Moro (70, 77). Gosti su od 73. minuti igrali bez isključenog Paulauskasa.

SAMLJELI GA NA DEBIJU Bivši vatreni se prisjeća: Ja sam jedini koji je bio brži od Cristiana

Kako su uspjeli?

Mnogo toga se trebalo poklopiti, ali se na koncu sve poklopilo. Kao prvo Hrvatska je u Puli morala pobijediti Litvu sa tri ili četiri razlike zbog što bolje razlike pogodaka. Trebala nam je i pobjeda Grčke u Ateni protiv našeg izravnog suparnika Škotske kojoj je trebala pobjeda za osvajanje prvog mjesta u skupini. Grčka je slavia sa 1-0 gurnuvši nas na drugo, a Škotsku na treće mjesto.

Hrvatska je pobjedom u Puli, te porazom Škotske, osvojila drugo mjesto u skupini iza Češke, no morala je pričekati rasplet i u ostalim skupinama kako bi doznala hoće li biti jedna od pet najbolje drugoplasiranih reprezentacija. Među pet su bili sigurno Portugal i Švicarska, a gotovo sigurno i Island kojem je otkazana utakmica s Armenijom.

Za preostala dva mjesta borila su se Hrvatska, Belgija, Rumunjska i Poljska. Hrvatska je uvjerljivom pobjedom protiv Litve preskočila Poljsku, a na koncu nam je još trebao kiks Belgije protiv Bosne i Hercegovine ili Rumunjske protiv Danske.

Pomogla nam je mlada BiH vrsta koja je u sjajnom susretu u Sarajevu pobijedila Belgiju sa 3-2. Belgija je povela, domaćin je potom okrenuo rezultat s tri gola u nizu, da bi Belgija do kraja susreta uspjela tek smanjiti na 3-2.

Uz Hrvatsku plasman na EP izborili su Rusija, Švicarska, Nizozemska, Danska, Španjolska, Engleska, Francuska, Italija, Portugal, Češka, Njemačka, te domaćini Mađarska i Slovenija.

Posljednja dva putnika doznat ćemo nakon što završe sve utakmice.

OTKRIO O KOME jE riječ Poznati nogometaš radio kod hrvatskog poduzetnika: 'Dvije godine nisam primio plaću'

REZULTATI:
HRVATSKA - Litva  7-0 (Špikić 13, Musa 29, 67, Šverko 36, Šutalo 57, Moro 70, 77)
Grčka - Škotska   1-0 (Christopoulos 27)

'revolucija zabave'
Šire se snimke partyja u zagrebačkom hotelu, organizatori tvrde da ne krše propisane mjere
Solana Nin
SINERGIJA PRIRODE
Jeste li već otkrili kraljicu među solima?
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Hrvatska je slavila, Škotska izgubila, čekamo ostale rezultate.
  • 76' Gol
    Gol za Hrvatsku! Drugi gol danas zabio je Moro i to na neobičan način. Ubacio je iz slobodnjaka, a obrana Litve loše je reagirala i propustila loptu u mrežu.
  • 72' Crveni karton
    Paulauskas je dobio drugi žuti karton i imat ćemo igrača više posljednjih 20-ak minuta.
  • 70' Gol
    Gol za Hrvatsku! Trpamo li, trpamo. Lijep gol zabio je Moro, precizno je pogodio s 18 metara.
  • 58' Gol
    Gol za Hrvatsku! Divković je ubacio loptu koja je nakon gužve pred golom Litve došla do Šutala koji je to pospremio u mrežu.
  • 25' Gol
    Dobre vijesti iz Grčke, domaćini su poveli 1:0 protiv Škotske.
  • 13' Gol
    Gol za Hrvatsku! Vrlo lijep gol zabio je Špikić. Moro je dao loptu, Špikić je bio sam na 20-ak metara, namjestio se, naciljao kut protivničkog gola i lijepo pogodio.
  • HRVATSKA Gol
    Ovo je sastav Hrvatske: Kotarski - Štefulj, Šverko, Vušković, Šutalo - Bistrović, Vuk, Moro - Špikić - Musa - Divković.
Kvalifikacije za EP, 17:00, Pula
Hrvatska Špikić 13', Musa 29', 66, Šverko 36', Šutalo 58', Moro 70', 76'
7
0
Litva
  • KRAJ

• 83'

Bogojević i Krizmanić su ušli umjesto Špikića i Šverka.

• 77'

Promjena kod Hrvatske. Đurasek i Dolček su išli, izašli su Moro i Divković.

• 76'

• 72'

• 70'

• 66'

Gol za Hrvatsku! Naši ne prestaju zabijati, tako i treba jer će trebati za gol-razliku. Musa je zabio svoj drugi gol danas.

• 58'

• 50'

Mogli smo sada zabiti i četvrti gol, Musa je bio u sjajnoj prilici, no udarac mu je obranio gostujući vratar.

• 47'

U našoj je momčadi Ivanušec ušao umjesto Vuka.

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

Kraj prvog dijela, Hrvatska vodi s uvjerljivih 3:0, ali ne ovisimo samo o ovom rezultatu.

• 44'

Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

• 36'

Gol za Hrvatsku! Šverko za 3:0! Hrvatska će danas odraditi posao, a onda nam je potrebno malo sreće u ostalim utakmicama da budemo među najboljim drugoplasiranim momčadima.

• 29'

Gol za Hrvatsku! Mladi vatreni bolju su igru okrunili drugim golom. Divković je prošao po desnoj strani i dao loptu, Musa je ostao sam na drugoj vratnici i nije imao težak posao.

• 25'

• 20'

Prošlo je 20 minuta utakmice, Hrvatska je bolja momčad, ne samo zbog postignutog gola nego i igra bolje.

• 13'

• 8'

Hrvatska je pritisnula na početku, ali još čekamo pravu priliku.

• 2'

Pratit ćemo i rezultat na utakmici Grčke i Škotske.

• 1'

Počeo je susret!

• Intoniraju se himne i utakmica će uskoro početi.

• LITVA

Sastav Litve: Krapikas - Stočkunas, Kloniunas, Uzala, Milašius - Jankauskas, Megelaitia, Antanavičisu - Petkevicius, Kružikas, Čyzas.

• VIRUS MEĐU MLADIMA

Izbornik Bišćan ima velikih problema sa sastavom jer su edjeljni rezultati testiranja pokazali da su na COVID-19 pozitivna sedmorica igrača te dva člana stručnog stožera. Za utakmicu protiv Litve Igor Bišćan je stoga uputi dodatni poziv: Marku Điri, Dionu Dreni Belji, Ivanu Dolčeku, Josipu Mitroviću te Danielu Štefulju

• HRVATSKA

• Potrebna nam je pobjeda nad Litvom, uz uvjet da Škotska u istom terminu ne pobijedi na gostovanju u Grčkoj, a potom moramo dočekati i rasplete ostalih skupina.

• LJESTVICA

Evo poretka skupine.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

• Hrvatska od 17 sati u Puli igra protiv Litve, ali više ne ovisi sama o sebi. Prvo mjesto ne možemo osvojiti i moramo se nadati da ćemo biti među pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija.