Objavljeno vijesti danas: 4
LIGA PRVAKA

Šou Lea Messija u 700. nastupu za Barcelonu, Lovren junak Liverpoola

27.11.2019. u 23:03

U petom kolu skupine H Lige prvaka na Mestalli Valencia i engleski Chelsea odigrali su 2:2.

Od prve minute za goste je počeo hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić koji ove sezone igra nogomet karijere u londonskom klubu.  Vjeruje mu trener Frank Lampard koji je igrao istu poziciju kao i Mateo, a Kovačić mu uzvraća sjajnim predstavama.  Ipak, navijači su bili nezadovoljni što naš reprezentativac ne postiže pogotke, ali sada je Mateo i njih ušutkao. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1. Za domaće je pogodio Soler u 40. minuti, a rezultat je izjednačio Kovačić minutu kasnije sjajnim poluvolejom. Pulišić je zabio za 2:1 gostiju na početku drugog poluvremena, a konačnih 2:2 postavlja Wass.

Nije Kovačić jedini Hrvat s pogotkom u  programu Lige prvaka. U dvoboju Liverpoola i Napolija jako važan, izjednačujući gol za konačnih 1:1 postigao je u 65. minuti Dejan Lovren koji je s 11 metara sjajnim udarcem glavom svladao Mereta. Zbog tog pogotka redsi su uspjeli sačuvati prvo mjesto u skupini E nad momčadi Carla Ancelottija.

U drugom velikom derbiju večeri Barcelona je masakrirala dortmundsku Borussiju na Camp Nou. Obrana žuto-crnih je ponovno bila u rasulu, a to su sjajno iskoristili Messi, Suarez i Griezmann, svatko s po jednim pogotkom, dok je Jadon Sancho smanjio za konačnih 3:1. Ivan Rakitić je počeo od prve minute, kao i Marcelo Brozović za Inter koji je u Pragu protiv Slavije slavio s 3:1 i tako si otvorio šanse za prolaz pred šesto kolo.

Skupina G je, međutim, i dalje najizjednačenija. Jedino je Benfica u posljednjim trenucima utakmice izgubila šansu za prolaz, a u igri su još Leipzig (10), Lyon (7) i Zenit (7).

Skupina E:
Liverpool - Napoli 1-1 (LOVREN 65//Mertens 21)
Genk - Salzburg 1-4 (Samata 85//Daka 43,Minamino 45, Hwang 69, Haaland 85)

1. Liverpool          5  3  1  1 11:8  10
2. Napoli             5  2  3  0  7:4  9
3. Salzburg           5  2  1  2 16:10  7
4. Genk               5  0  1  4  5:16 1

Skupina F:
Barcelona - Borussia Dortmund 3-1 (Suarez 29, Messi 33, Griezmann 67//Sancho 77)
Slavia Prag - Inter 1-3 (Souček 37pen//Martinez 19, 87, Lukaku 81)

1. Barcelona          5  3  2  0  7:3  10*
2. Borussia Dortmund  5  2  1  2  6:7  7
3. Inter              5  2  1  2  9:6  7
4. Slavia Prag       5  0  2  3  3:8  2

Skupina G:
Zenit - Lyon   2-0 (Dzyuba 42, Ozdoev 84)

Leipzig - Benfica 2-2 (Forsberg 89pen, 90-6//Pizzi 20, Vinicius 59)

1. RB Leipzig         5  3  1  1  8:6  10
2. Zenit              5  2  1  2  7:6  7
3. Lyon               5  2  1  2  7:6  7
4. Benfica            5  1  1  3  7:11  4

Skupina H:
Valencia - Chelsea    2-2 (Soler 40, Wass 82//KOVAČIĆ 41, Pulišić 50). Promašeni penal: Parejo (Val, 64)

KRAJ

Gotov je susret na Camp Nou. Inter je slavio protiv Slavije i sada je preskočio Borussiju na drugom mjestu skupine uoči posljednjeg kola. Nijemci će igrati protiv Slavije, a Inter s Barcom.

90'

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

87'

Greda! Sada je Borussia odlučila glumiti Barcelonu i sjajnom akcijom do šuta je došao Sancho, ali Ter Stegen dira dovoljno da lopta ode u gredu i time spasi Barcu napete završnice.

78'

Izašao je odmah Rakitić iz igre, a ušao je Vidal.

77'

GOOOOL! Sjajni Sancho pokazuje da je trebao igrati od prve minute. Sjajno je pogodio s 18-ak metara, bespomoćan je bio Ter Stegen.

75'

I kada bi pokušali manje hvaliti Messija, on nam jednostavno ne dopušta. Iz slobdnog udarca s vrha šesnaest metara iskosa u suprotni kut i pogodio spojnice grede i vratnice.

68'

GOOOOL! Zabio je Griezmann, ali opet se treba nakloniti Messiju koji je povukao kontranapad te sjajno uposlio Francuza koji nije imao težak posao zabiti za 3:0.

66'

Sada je Messi skočio nakon ubačaja Sergi Roberta, ali Argentinac ne pogađa iz blizine.

60'

Igra se dosta sporije u drugom poluvremenu, ali malo akcije je unio Sancho koji je ušao umjesto Schulza. Englez iz Borussije je pronašao Brandta, ali pokušaj Nijemca iz blizine brani njegov sunarodnjak Andre ter Stegen na golu Barce.

Messi je na početku poluvremena odmah sjajno prešao četiri igrača gostiju, ali je na kraju akcije zaradio žuti karton zbog simuliranja.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'

Smirila se malo Barcelona pred kraj poluvremena, ali za malo zanimljivosti pobrinuo se Suarez koji je loptom pogodio suca u glavu. Izazvalo je to uzdahe na stadionu, a igrat će se dvije minute sudačke nadoknade gdje će se sudac Clement Turpin stići oporaviti.

33'

GOOOOL! Opet dobitna kombinacija Suarez Messi. Nakon krasne akcije s par dodira, Suarez ostavlja za Argentinca koji zabija za 2:0 s desetak metara. 613 pogodak Messija za Barcu u 700 nastupa.

29'

GOOOOL! Evo, ponovili su Messi i Suarez akciju i ovaj put je zabio Urugvajac po pravilima nogometne igre. Sjajno ga je pronašao Messi, a killer poput Suareza ne propušta prilike s 15-ak metara.

26'

Iz igre će izaći Dembele koji se ozlijedio u jednoj akciji Barce, a umjesto njega ušao je Griezmann.

22' PONIŠTEN POGODAK

Messi je ostao na širokom prostoru s Hummelsom koji nije imao šanse protiv argentinskog čarobnjaka koji sjajno pronalazi Suareza, a Urugvajac šalje loptu u mrežu gostiju. Ipak, bio je sekundu prebrz i ušao u zaleđe što je potvrdio i VAR.

20'

Sudar dva titana prolazi u međusobnoj nadigravanju. Jedno je sigurno nakon prvih 20 minuta - Borussia se nije došla predati bez borbe, a čini se kako će vrebati na pogodak iz kontre.

13'

Nakon burnog početka smirile su se strasti na terenu. Messi je tek imao dobru priliku iz slobodnog udarca, ali je pogodio Busquetsa.

KOVAČ PRATI SUSRET

Podsjetimo, njemački mediji su javili kako je trener gostiju Lucien Favre dobio ultimatum. Mora izboriti pozitivan rezultat u Španjolskoj inače bi mogao postati bivši, a kao njegov nasljednik spominje se - Niko Kovač! Više o tome pročitajte OVDJE.

2'

I odmah sjajna prilika za njemačku momčad. Rakitić je nespretno izgubio loptu, a Hakimi ubacio u sredinu za Schulza koji nije uspio zabiti iz ugledne prilike.