Hrvatska ostala bez finala, u nastavku zabili tek 8 pogodaka

Hrvatska (1)
1/20
27.01.2012.
u 21:00

U polufinalu Europskog prvenstva u Beogradu hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Srbije 26:22. Danska je u drugom polufinalnom susretu pobijedila Španjolsku 25:24. Utakmicu za treće mjesto sa Španjolcima igramo u nedjelju (15)

Hrvatski rukometaši nisu uspjeli izboriti finale na Europskom prvenstvu u Srbiji, u polufinalu su izgubili od domaćina sa 22:26 nakon što su prvo poluvrijeme odlučili u svoju korist sa 14:13. Tako će Hrvatska u nedjelju u 15 sati sa Španjolcima igrati za broncu, a Srbija će o europskom prvaku odlučiti protiv Danske.

Stanić opet junak

Naši su pokazali potpuno dva različita lica: dobro u prvome dijelu i loše u drugome. Razdoblje prevage na stranu domaćina bilo je prvih deset minuta nastavka u kojima su naši postigli tek dva pogotka i dopustili Srbiji da rezultatski odmakne.

Darku Staniću, vrataru Srbije, u prvom dijelu nije išlo od ruke, ali razbranio se u drugome i obranio 12 od 39 lopta gurnuvši svoje suigrače prema pobjedi. Brojčano nije Stanić obranio toliko mnogo, ali branio je udarce naših u razdoblju kada se lomio rezultat. Od naših pucača iskazao se tek Marko Kopljar sa sedam pogodaka. A samo osam golova kauboja postignutih u nastavku svakako je za anlizu.

Deset minuta prije početka utakmice u punoj beogradskoj Areni - kapacitet nije smanjen kako je najavljeno na 15 tisuća gledatelja - kapetani obje momčadi pozvali su navijače na korektno navijanje. Prvi je to učinio Momir Ilić, zatim Igor Vori, no njegove su se riječi izgubile u bezbrojim zvižducima domaćina, koji su popratili i izvođenje hrvatske himne.

Francuski suci Lazaar i Reveret već u prvom napadu pokazali su da žele držati dvoboj pod kontrolom i već u 34 sekundi nakon prekršaja Beljanskog nad Lackovićem isključili su srpskog reprezentativca i dosudili sedmerac za našu momčad. Čupić se prvi upisao u listu strijelaca.

Poluvrijeme našima

Dugo se igralo pogodak za pogodak i tek u 22. minuti prvi puta jedna je momčad imala dva gola prednosti. Bila je to Hrvatska (9:11).No, brzo je domaćin uhvatio priključak i na odmor se otišlo s 14:13 za naše igrače. Golužini igrači dvaput nisu umjeli iskoristiti prednost igrača više, Vukovićevi su za dvije minute s čovjekom više napravili 2:0.

Vuković je rotirao i više negoli ranije, a junaka prethodnih srpskih pobjeda vratara Darka Stanića zamijenio je nakon 20 minuta Marjancem. Zanimljivo, Vujin je svoj prvi pogodak postigao tek u 27. minuti, no zato je pogađao u nastavku.

Tijek utakmice

Drugo poluvrijeme:

59' Srbija zabila za 26:22

58' Horvat promašio čisti udarac

57' 22:25 Horvat smanjio prednost domaćina

55' 21:25 Kopljar zabio šesti pogodak

53' Domaćin zabio za pet razlike (20:25)

52' Pogodak Srbije (20:24)

51' 20:23 Balić smanjio prednost Srbije

50' Još jedna pogodak domaćina (19:23)

49' Srbija iz sedmerca pogađa za tri razlike

48' 19:21 drugi pogodak Kopljara zaredom

46' 18:21 Kopljar zabio i smanjio

46' Srbija pogodila i vodi četiri pogotka razlike (17:21)

45' U 15 minuta zabili  smo samo tri gola

44' Promašaj Kopljara

43' 17:19 Vori iz kontra udara smanjio prednost domaćina

41' Srbija vodi s tri gola razlike (16:19)

40' Prekršaj Lackovića u napadu

39' 16:17 Kopljar zabio četvrti pogodak

38' Srbija ponovo vodi s dva pogotka razlike (15:17)

37' Gojun promašio čist udarac sa crte

36' 15:16 Lacković zabio prvi hrvatski pogodak u drugom poluvremenu

35' Srbija zabila za dva razlike

35' Kopljar promašio cijela vrata

34' Srbija zabija

33' Vori nije dobro primio loptu, propala još jedna prilika

32' Još jedan promašaj Duvnjaka

31' Srbija izjednačila - 14:14

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi protiv Srbije 14:13

30' Lacković pucao preko vrata

30' 14:13 Srbi smanjili

28' 14:12 vodi Hrvatska, Kopljar zabio drugi pogodak

27' 13:12 treći pogodak Vorija

27' Novo izjednačenje (12:12)

26' 12:11 vodi Hrvatska, zabio je Balić

25' Pogreška u napadu, a Srbi iz kontra udara izjednačili

25' Srbija smanjila iz sedmerca (11:10)

24' Goluža pozvao minutu odmora

22' 11:9 Kopljar zabio za dva pogotka razlike

21' 10:9 vodi Hrvatska, pogodio je Vori

19' 9:9 bomba Buntića za izjednačenje

19' 8:9 domaćin ponovo vodi

18' Balić je pogodio vratnicu

17' 8:8 Srbija je izjednačila

17' Kopljar dobio dvije minute kazne

16' 8:7 vodi Hrvatska, zabio je Čupić

16' Vori promašio zicer,

15' Prekršaj u napadu Srbije

14' Dvije minute nije bilo pogodaka

12' 7:6 ponovo vodi Hrvatska, zabio je Ninčević iz kontraudara

11' 6:6 Lacković zabio drugi pogodak na utakmici

10' 5:6 vodi Srbija

9' 5:5 Srbija izjednačila, strijalc je bio Ilić

8' 5:4 za Hrvatsku, pogodak je postigao Lacković

7' 4:4 Srbi zabili iz sedmerca, koji ponovo igraju s igračem manje

5' 4:3 vodi Hrvatska. Ponovo je Čupić zabio iz sedmerca

3' 3:2 za Hrvatsku, zabio je Vori. Srbi su zabili dva gola s igračem manje

2' 2:1 Kopljar zabio za novo vodstvo Hrvatske

2' 1:1 Srbija izjednačila iz sedmerca, s igračem manje

1' 1:0 vodi Hrvatska, Čupić zabio iz sedmerca

1' Počela je utakmica u Beogradskoj Areni, u dvorani je 18.000 gledatelja

Cjelodnevna drama oko dolaska hrvatskih navijača u Beograd, koja je digla na noge najjače snage srbijanske žandarmerije, doživjela je vrhunac kad su 45 minuta prije utakmice hrvatski igrači isrčali na teren na zagrijavanje.

U tom se trenutku na vrhu dvorane, na gornjoj etaži iznad zapadnog gola, okupilo oko stotinu hrvatskih navijača s dvije zastave. Beogradska arena u tom je trenutku eksplodirala, dio domaćih navijača koji su bili najbliže Hrvatima, pokušao se probiti do njih, no kordon redara odmah je pojačao kordon žandarmerije i ubrzo se sve svelo na međusobna dobacivanja.

Organizator utakmice premjestio je najžešće navijače Srbije na potpuno suprotni dio velebne dvorane, za razliku od prijašnjih utakmica kad su bili odmah iza gola, pa je tako sprječen eventualni kontakt s hrvatskim vratarom ili upad na teren.

Ozračje u dvorani podgrijavao je trubački orkestar koji je derao „Marš na tribinu“

Deset minuta prije pocetka utakmice kapetani reprezentacija procitali su poruku kojom pozivaju navijace na korektno navijanje. Vorijeva poruka nakon Iliceve nije se ni cula od zvizduka.