Gorica preokretom slavila protiv Šibenika, Čabraja zabio iz kornera

Šibenik: HNK Šibenik protiv HNK Gorica u 12. kolu HT Prve lige
1/8
20.11.2020.
u 21:05

Utakmicu u Šibeniku obilježio je jak vjetar koji je u prvom poluvremenu pomagao domaćima, a u nastavku gostima.

Utakmice 12. kola Prve HNL igrane u petak obilježili su golovi postignuti izravno iz kornera, u 2-2 (1-1) remiju Lokomotive i Varaždina u Kranjčevićevoj domaći vratar Hendija skrenuo je korner Urate u vlastitu mrežu, dok je u 3-1 (0-1) gostujućoj pobjedi Gorice u Šibeniku preokret započeo Čabraja pogotkom za 1-1 izravno iz kuta.

Utakmicu u Šibeniku obilježio je jak vjetar koji je u prvom poluvremenu pomagao domaćima, a u nastavku gostima. Šibenik je pomoć vjetra iskoristio za samo jedan pogodak i to u samom otvaranju dvoboja kada je Jurić lijepo proigrao Ampema koji je utrčao iza obrane Gorice te svladao Kahlinu. Izjednačenje je stiglo u 61. minuti kada je Čabraja izveo udarac iz kuta koji je nošen vjetrom skrenuo prema vratima domaćih, preletio Labrovića i završio u mreži.

Pred sam kraj dvoboja Gorica je stigla do još jednog gola nakon kornera. Lovrić je ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, do nje je stigao Suk koji je snažnim udarcem s pet metara kompletirao preokret. Konačnih 3-1 postavio je Lovrić u posljednjoj minuti sudačke nadoknade iskoristivši činjenicu da su domaći juurnuli po izjednačenje.

Treća Gorica sada ima 19 bodova iz devet susreta, bod više uz utakmicu više ima drugi Osijek, a sedam bodova više uz također utakmicu više ima vodeći Dinamo. Šibenik je ostao peti sa 13 bodova, ali iz 12 susreta, dok šesti Slaven Belupo i sedmi Hajduk imaju po 11 bodov, no Koprivničani imaju dvije, a Splićani tri odigrane utakmice manje.

REZULTATI 12. KOLA,
Petak:

Lokomotiva - Varaždin  2-2 (Chajia 10, Papadopoulos 89 / Delić 6, Hendija 60-ag)
Šibenik - Gorica       1-3 (Ampem 7 / Čabraja 61, Suk 82, Lovrić 90+3)