BiH - Belgija
Reuters/Pixsell
15.11.2020.
u 20:28

Otkad je novi izbornik Dušan Bajević stupio na dužnost BiH je bez ijedne pobjede, ispali su iz baraža za EURO, a u Ligi nacija su ovim porazom zauzeli zadnje mjesto i ispali iz Lige A.

U dvoboju elitne Lige A Lige nacija nogometaši Nizozemske su u Amsterdamu svladali BiH s 3-1 i vratili se u borbu za prvo mjesto u skupini.

Wijnaldum je nakon samo 14 minuta susreta zabio dva gola, Depay je u 55. minuti povećao na 3-0, da bi napadač belgijskoga Eupena Smail Prevljak smanjio u 63. minuti. Otkad je novi izbornik Dušan Bajević stupio na dužnost BiH je bez ijedne pobjede, ispali su iz baraža za EURO, a u Ligi nacija su ovim porazom zauzeli zadnje mjesto i ispali iz Lige A. Nizozemska je sada prva s 8 bodova, Poljska ima 6, Italija 5, a kasnije večeras se sastaju ove dvije selekcije u Reggio Emiliji.

U Ligi B Turska je došla do prve pobjede (3-2) nanijevši u Istanbulu Rusiji prvi poraz.Poraz Rusije dodatno je zakomplicirala situaciju u ovoj skupini, u kojoj večeras Mađari dočekuju Srbe.

Wales je u "otočkom derbiju" slavio u Cardiffu protiv Irske s 1-0 golom Brooksa. Iako vode u skupini s čak 13 bodova i gol-razlikom 4-0 Velšani nisu osigurali  prvo mjesto u skupini jer su Finci slavili kod Bugarske s 2-1 i imaju samo bod manje od Walesa.

Četiri dana nakon što su u Gruziji osigurali povijesni, prvi plasman na EURO, Makedonci su u Skopju s 2-1 nadigrali Estoniju i preuzeli vodstvo u skupini 2 Lige C. Samo bod manje imaju Armenci, koji su slavili u gostima kod Gruzije s 2-1.

U dvoboju dviju reprezentacija koje su također u srijedu izborili nastup na EURU Slovačka je u Trnavi svladala Škotsku s 1-0 pogotkom Gregusa u 32. minuti. Slovaci se u skupini Lige B bore za izbjegavanje zadnjega mjesta, dok su Škoti ostali vodeći u skupini.

Liga A:
Skupina 1:
Nizozemska - BiH 3-1 (Wijnaldum 6, 14, Depay 55//Prevljak 63)

Skupina 2:
Slovačka - Škotska                   1-0 (Gregus 32)
Češka - Izrael

1. Škotska            5   3   1   1   5:3   10
2. Češka              4   2   0   2   6:5    6
3. Izrael             4   1   2   1   6:6    5
4. Slovačka           5   1   1   3   5:8    4

Skupina 3:
Turska - Rusija 3-2 (Karaman 26, Under 32, Tosun 53pen//Čerišev 11, Kuzjajev 57)
Mađarska - Srbija

1. Rusija             5   2   2   1   9:7    8
2. Mađarska          4   2   1   1   4:3    7
3. Turska            5   1   3   1   6:6    6
4. Srbija             4   0   2   2   3:6    2

Skupina 4:
Bugarska - Finska 1-2 (Ilijev 68pen//Pukki 7, Lod 45+1)

Skupina 2:

Sjeverna Makedonija - Estonija        2-1 (Tričkovski 29, Stojanovski 68//Sappinen 52)
Gruzija - Armenija 1-2 (Kazašvili 57//Ghazarjan 33, Adamjan 86)

1. Sjeverna Makedonija 5   2   3   0   9:7   9
2. Armenija           5   2   2   1   8:6    8
3. Gruzija            5   1   3   1   6:6    6
4. Estonija           5   0   2   3   5:9    2