Od hrvatskih suparnika na Euru samo Turska ostvarila pobjedu

Španjolska nogometna reprezentacija
Reuters/PIXSELL
24.03.2016.
u 23:30

Česi su kod kuće izgubili od Škota 0:1, Španjolska je kod Italije odigrala 1:1 i Turci su na domaćem terenu svladali Švedsku 2:1

Sva tri suparnika hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D ovogodišnjeg EURA u Francuskoj, Turska, Češka i Španjolska, igrale su svoje prve ovogodišnje pripremne prijateljske utakmice i ostvarile različite rezultate, Turska je u Antalyji svladala Švedsku sa 2-1 (1-0), Španjolska je u Udinama s Italijom odigrala 1-1 (0-0), dok je Češka u Pragu izgubila od Škotske sa 0-1 (0-1).

Oba gola za Tursku postigao je 24-godišnji napadač Besiktasa Cenk Tosun, u 32. i 81. minuti. Pogodak za Švedsku kojim je nakratko poravnao na 1-1 postigao je Andreas Granqvist u 74. minuti.

Turska je igrala u sastavu: Babacan - Erkin, Balta (Calik, 38), Topal, Gonul - Turan (Sahan, 90+1), Inan, Tufan (Soyuncu, 90+4), Sen (Frei, 65); Ozyakup (Potuk, 63) - Tosun (Malli, 82).

Oba gola u Udinama postignuta su sredinom drugog poluvremena, domaći su poveli preko Lorenza Insignea u 68. minuti, a poravnao je Aritz Aduriz u 70.

Španjolska je igrala u sastavu: De Gea - Azpilicueta, Sergio Ramos (Nacho, 46), Pique, Juanfran (Jordi Alba, 79) - Morata (Paco Alcacer, 86), Alcantara (Isco, 61), San Jose, Fabregas, Mata (Koke, 46) - Aduriz (David Silva, 71).

Jedini gol na utakmici u Pragu postigao je Ikechi Anya u 10. minuti.

Češka je igrala u sastavu: Koubek - Kaderabek, Sivok, Kadlec, Limbersky - Šural (Pudil, 78), Frydek (Skalak, 46), Vacek (Maraček, 78), Dočkal (Kolar, 65); Darida (Rada, 87) - Necid (Vydra, 65).

Hrvatska je svoje pripreme započela u srijedu 2-0 (2-0) pobjedom protiv Izraela u Osijeku. Golove su postigli Ivan Perišić u 4. i Marcelo Brozović u 34. minuti.

Hrvatska će na EURU prvo igrati protiv Turske 12. lipnja u Parizu, slijedi dvoboj protiv Češke 17. lipnja u Saint-Etienneu, dok će u posljednjem kolu protiv Španjolske igrati 21. lipnja u Bordeauxu.