'JEDVA ČEKAMO KONCERT'

Prošetali smo metropolom i razgovarali s Thompsonovim fanovima: 'Ne bih se fotkao da me ne vidi šef. Otvorio sam bolovanje'

Zagreb: Prodaja suvenira uoči koncerta Makra Perkovića Thompsona
Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL
1/5
04.07.2025.
u 13:40

U suvenirnicama su, kažu nam radnici, već danima najtraženiji artikli majice s domoljubnim simbolima i stihovima pjesama popularnog pjevača

U Zagreb pristižu brojni obožavatelji Marka Perkovića Thompsona, koji će se sutra uputiti prema Hipodromu na jedan od najiščekivanijih koncerata ove godine. Na koncertu se očekuje oko 500.000 ljudi, koji dolaze iz svih krajeva Hrvatske, ali i iz inozemstva. Dok jedni ispijaju kave na terasama u strogom centru metropole i uživaju u sunčanom popodnevu, drugi pak razgledavaju grad i posjećuju suvenirnice.

Ondje su, kažu nam radnici, već danima najtraženiji artikli majice s domoljubnim simbolima i stihovima pjesama popularnog pjevača. Na dan ih prodaju na stotine, govore nam u jednoj od suvenirnica u centru grada. Po svoj "outfit" za sutrašnji koncert došao je i Marko iz Splita. "Slušao sam preporuke i došao ranije, očekujem spektakl kakav samo Thompson može napraviti", kaže nam, no za fotografiranje nije bio raspoložen iz potpuno opravdanog razloga.

"Otvorio sam bolovanje dođem ovdje pa bolje ne, da mi ne vidi šef", govori nam ovaj Splićanin.

Foto: Gabrijela Krešić

Nešto vise od 500 kilometara prešao je i Robert Jurković koji se jutros oko 4 sata zaputio iz sela u blizini Čapljine, u Bosni i Hercegovini, kako bi izbjegao moguće gužve, ali i na vrijeme stigao u Zagreb usuret spektakla na Hipodromu. "Trebalo nam je oko 7 sati, s obzirom na to da putujem s dvoje djece bilo nam je važno da izbjegnemo moguće gužve pa nije bio problem ustati malo ranije", govori Robert.

Put je brzo prošao i njegovoj kćeri Ani koja ga je, dodaje, većinom prespavala. "Jedva čekam koncert jako sam uzbuđena i ja i brat Mirko", kaže.

Kafići u strogom centru grada tek su nešto puniji nego li obično, a pravu navalu, kažu nam konobari, očekuju u večernjim satima. A u jednom smo zatekli i veselu ekipu iz Austrije. Premda su svi redom rođeni u toj državi, ljubav prema Hrvatskoj i svoje korijene ne skrivaju. "Njegove pjesme u nama bude posebne osjećaje domoljublja i ponosa. On ujedinjuje sve Hrvate bez obzira gdje su", kazuju nam.

Komentara 2

TM
trade_mark
15:04 04.07.2025.

pravo domoljublje. uzeo bolovanje pa došao na koncert. indikativno je da se ti fanovi ne žele slikati, ne žele dati ime. pa zašto? čega ih je sram?

DA
dallas1974
14:16 04.07.2025.

"Otvorio sam bolovanje dođem ovdje pa bolje ne, da mi ne vidi šef", govori nam ovaj Splićanin. ==> Nije uzeo godišnji nego bolovanje i šeće se po gradu. To je za izvanredni otkaz, ali i savršen primjer mentalnog stanja prosječnog Thompsonovca.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije