Priča je objavljena 16. lipnja na riječkom portalu Fiuman.hr, ispisana je hladnokrvno objektivnim jezikom crne kronike, policijskih priopćenja i sudskih presuda i ide ovako: "Tijekom večeri u Rijeci kada se u Dvorani mladosti održavao koncert Marka Perkovića Thompsona koji je privukao velik broj posjetitelja, policija i inspekcijske službe zabilježile su i jedan prekršaj vezan uz nelegalnu prodaju na javnoj površini. Prema nedavnoj presudi Općinskog suda u Rijeci, muškarac je kažnjen jer je bez potrebne registracije prodavao hrvatske zastave u neposrednoj blizini dvorane."
Kaznila ga je zbog toga što je kršio zakon. Navika sprovodjenja i poštivanja zakona u društvu postiže se upravo dosljednim kažnjavanjem sitnih prijestupnika, jer su oni posvuda oko nas i ima ih na tisuće i tisuće, pa samim tim i učinak kazne ima veči doseg. To što je čovjek bio Srbin, pokazuje prvo, da je fenomem Thompson manji problem medju Srbima, nego medju hrvatskim ljevičarima i drugo, da su u Hrvatskoj svi pred zakonom jednaki bez obzira na nacionalnost.