Kriza u Crvenom moru razotkrila slabost Kine: Je li preslaba da reagira?
Prema podacima globalne logističke tvrtke Flexport, ranije je 90 posto tereta isporučenog iz Kine u Europu išlo kroz Crveno more, a sada 90 posto tog prometa ide putem oko Afrike. Cijene prekooceanskog prijevoza iz Šangaja u Europu porasle su u samo tri mjeseca, između studenog i siječnja, više od 300 posto, što je veliki izazov za kineske izvoznike u vrijeme kad ovo gospodarstvo ionako usporava. Napadi na brodove na jednoj od najvažnijih svjetskih pomorskih ruta preokrenuli su globalnu trgovinu i razbuktali strahove od šireg bliskoistočnog sukoba, a sve što je Kina dosad javno napravila kao odgovor na krizu pozivi su na prekid napada na civilne brodove i prikrivena kritika vojnih operacija protiv Hutija pod vodstvom SAD-a.
Komentara 7
Neprecizan članak. Nije isto jesu li brodovi koji idu ka Sueckom kanalu, kineski, ili je riječ o brodovima koji prevoze kinesku robu a nisu kineski. Znači, Huti ne granatiraju brodove koji su pod kineskom i ruskom zastavom, a granatiraju brodove "zapadne demokracije". Kinezi nisu direktno ugroženi, tako da se ne vidi nikakva njihova slabost.
Nema reda dok Amerikanac ne napravi reda.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kineski vojnici kad bacaju bombe padaju im iza Lađa .Zadojen narod komunističkim ulrafašizmom nema budućnosti .Japanci će ih pojesti opet za svečani ručak jer nema njemačkih sicijal nacionalista koji su ih branili.