Val generacijske smjene biskupa koji je zahvatio episkopat na našim prostorima širi se u svojim koncentričnim krugovima i seže izvan granica Katoličke crkve u Hrvatskoj, tj. Crkve u Hrvata. Tako je prije desetak dana Beograd dobio novoga nadbiskupa, jer je papa Franjo prihvatio odreknuće od službe beogradskog nadbiskupa mons. Stanislava Hočevara i za novoga nadbiskupa postavio dosadašnjeg zrenjaninskog biskupa mons. Ladislava Laszla Nemeta, koji je prvi beogradski nadbiskup rođen u Srbiji.
No, kako je sam mons. Nemet rekao na dan svoga imenovanja, u zgradu u kojoj je danas smješten ordinarijat u Beogradu, nakon 104 godine ponovno dolazi živjeti jedan Mađar, jer je nekad ondje živio veleposlanik Austro-Ugarske koji je bio Mađar. Također, Nemetovim dolaskom u Beograd prekinut je slijed od tri Slovenca beogradska nadbiskupa, jer su prije Slovenca mons. Stanislava Hočevara, na beogradskoj katedri bila još dvojica njegovih sunarodnjaka, mons. Franc i mons. Alojzije Turk.
Jel' to onaj zločinac koji je progonio necijepljene svećenike svoje biskupije? ...kao uostalom i Bergoglio!