Zbog tog poraza smijenjen je Stanko Poklepović, od tada su počele poljudske turbulencije koje su se, kako kaže predsjednik Joško Svaguša, smirile postavljanjem Gorana Vučevića za trenera prve momčadi.
Vučević i Vulić imaju dosta dodirnih točaka, nedavno je Vulić trebao doći u omladinsku školu, ali Vučević se postavio u stilu "ili ja ili on". Što je bilo i za očekivati, jer Vulićeva uloga bila bi savjetnička, mentorska. Na kraju je Vučević ostao u omladinskoj školi, sada je na klupi prve momčadi, a Vulić je otišao u Istru 1961 spašavati ugled splitskih trenera. Naime, ove sezone, prije njega, Puljane su neuspješno vodili Ante Miše i Robert Jarni, a dolaskom Vulića Istra je počela osvjati bodove. Sve te priče dva trenera pokušavaju ostaviti sa strane. Svjesni su da će se sve odviti u tih devedeset minuta na travnjaku. Vučević je biranim riječima govorio o Istri.
- Istra je protivnik koji se zna braniti, ima odličnog trenera Vulića, brzu kontru, organizirani su. No, naša se obaveza zna, ista je kao i prije utakmice s Lokomotivom, a to znači tri boda. Nismo dobro izgledali u Zagrebu, to smo notirali, ali važno je da je pristup igrača bio pravi. Očekujem da će u Puli biti bolje, igrači su svježiji, odmorniji i to bi se trebalo vidjeti - kazao je Vučević, koji nije gledao onu pobjedu Istre na Poljudu.
Trener bijelih zna da sve ovisi o njegovoj momčadi. Ukoliko Ibričić i društvo budu na nivou, onda im Istra neće moći ništa. Ali, malo tko u Poljudu može biti siguran kako će momčad izgledati na travnjaku. Posljednjih mjeseci bijeli variraju od užasa i strave, pa do pravih nogometnih ljepotana. Zato je i logična Vučevićeva zaključna rečenica.
- Samo mi sami sebi možemo napraviti problem - kazao je Vučević koji zbog ozljede koljena neće moći računati na Subašića, pa će na vrata stati Božidar Radošević, a upitan je i nastup Jurice Buljata. Vulić u Puli mirno čeka utakmicu, nedostajat će mu provjereni stoper Stranatić, ali to ne mijena puno u njegovim razmišljanjima.
- Hajduk je favorit, a mi ćemo imati svoje prigode koje ćemo tražiti. Bodovi su i nama potrebni, baš kao što su potrebni Hajduku - kaže Vulić.
Za njega će to biti posebna utakmica, uvijek je tako kad mu je Hajduk s druge strane. - A što ću vam govoriti, bit će mi teško, ali ja sam profesionalac i emocije će biti po strani. Takva je moja sudbina, morao sam otići od kuće da bi nekima dokazao da sam pravi - zaključio je Vulić.
OOOO! kakvi strucnjaci,kako u dusu ponzaju nogomet,iskusni treneri koji su vec trenirali mnogo velikana kao sto su mosor,trogir kastel kobilicu.Momcad se osvjezila,ali nezna odcega zbog hladnijeg vremena ili su poceli piti kozje mliko.