NOGOMET - KUP

Senzacionalni Puljani izborili povijesni finale!

24.04.2003.
u 00:00

Uljanik je postao prvi drugoligaš koji je ušao u finale Hrvatskog nogometnog Kupa

VELIKA - U srijedu je ispisan još jedna stranica u povijesti hrvatskog klupskog nogometa, a njezini su autori nogometaši pulskog Uljanika. Nakon pulskih 1:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa, u drugoj su utakmici u Velikoj ponizili Kamen Ingrad, pobijedili ga s visokih 4:0, priredili veliko iznenađenje. I tako postali prvi drugoligaš, koji će igrati u finalu Kupa!

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvi je zaprijetio Ostović na jednoj, a Zekić na drugoj strani. U 26. minuti hladan tuš za domaće navijače - Ostović je sa središta igrališta poslao dugačku loptu u domaći šesnaesterac, gdje je Žiković bio viši od domaćih braniča i poslao loptu u praznu mrežu, jer se Galinović nepotrebno našao na desetak metara od svojih vrata. U nastavku domaći je trener Milan Tomljenović krenuo na sve ili ništa, uvevši i trećeg napadača Vidovića. No, opet su gosti postigli pogodak, jednu kontru Uljanika iskoristio je Žiković koji je bio strijelac i u prvom susretu u Puli. Druga velika pogreška Galinovića potpuo je ugasila ambicije domaćih u Kupu. Puljani su Veličane dokrajčili još pogocima Ostovića i Rakovića i otišli kući pjevajući finalu Kupa.