Da je Mamić želio da misija u Podgorici bude tajna, ne bi u svečanoj loži stadiona Budućnosti pozirao s izbornikom Crne Gore Zlatkom Kranjčarom i predsjednikom Saveza Dejanom Savićevićem. Zdravko je u Crnu Goru išao gledati tamošnjega reprezentativca, crnogorskog Albanca Fatosa Beciraja (22), te poslije utakmice Budućnost - Baku ostao s čelnicima crnogorskog kluba.
Igrač je procijenjen na milijun eura, koje Dinamo, naravno, ima. Ali, bi li Beciraj, koji Azerbajdžancima nije dao gol, bio pojačanje za plave?
– Bio bi! – tvrdi izbornik Zlatko Kranjčar. – Moderan je, brz napadač, pravi golgeter. Sad, pitanje je što Dinamo traži. Zdravku, koji je u Podgoricu došao na poziv direktora Bulatovića, kazao sam sve najbolje o Fatosu. On je oslonac mlade reprezentacije, a ja sam ga pozvao i u A-selekciju, jer u njemu vidim veliki potencijal. Pratio sam ga cijelo proteklo proljeće.
Sugerirali ste Mamiću da ga uzme?
– Ja se time ne bavim, nikoga ne savjetujem, ni u čemu ne posredujem. Zdravko me, kao i vi, pitao kakav je igrač, ja sam mu rekao isto što i vama.
Dinamo je navodno zainteresiran i za kapetana Budućnosti Ivana Vukovića te igrača Bakua, bosanskog Srbina Sašu Kajkuta (24).
Mamić već neko vrijeme ne komunicira s novinarima, a poslije Dinamova nokauta u Novoj Gorici još se više povukao u izolaciju. Razumljivo, jer vidi da se njegov projekt jakoga europskoga Dinama opasno nakrivio.
Kakav god bio ishod misije u Crnoj Gori, plavi će u 3. pretkolu Lige prvaka igrati s kadrom koji je izbacio Koper, jer su istekli rokovi za registraciju mogućih pojačanja. No, Mamićeva agilnost u potrazi na napadačem ipak je za pohvalu. Izbace li Sheriff, plavima je zajamčena Europska liga, a ondje ih čekaju dvostruko jači od Slovenaca i Moldavaca...
24.07.2010. u 10:40h ivoandric je napisao/la: Htjeli da uvalit Partizanu, ali nije prosao. Ali za Dinamo mozda valja... U pravu si..Lakše se probiti u neke klubove sa vanka World Cup milijeja nego u veliki Partizan..